Ro(c)kování s Jiřím Černým

Ro(c)kování s Jiřím Černým

Dátum : 26. apríla 2018
Miesto: V-klub, Nám. SNP 12, Bratislava

Vstupenky

Štvrtok
26
Apr 2018
19:00
Ro(c)kování s Jiřím Černým

Popis podujatia

26.4.2018 o 19.00 h
V-klub, Námestie SNP 12, Bratislava 
 

Jiří Černý – nestor československej hudobnej žurnalistiky, športovec, „hráč na gramofón“, kritik bez konzervatória, predovšetkým však nesmierne láskavý, vtipný a múdry človek, ktorý sa hudbe a písaniu o nej venuje už viac ako šesť desaťročí. 

Kedysi býval pravidelným hosťom bratislavských vysokoškolských internátov, kam hlavne v osemdesiatych rokoch, keď z názorových dôvodov nebol publikovateľný a zamestnateľný v oficiálnych médiách, prinášal závan slobody a nových hudobných trendov. Jeho posluchové programy vtedy niesli názov „Antidiskotéka“ a bývali vždy plné dychtivých poslucháčov a nesmierne inšpirujúce. Jiří Černý totiž vďaka svojmu neuveriteľnému rozhľadu a citu vždy dokáže nájsť to, čo nie je na prvé počutie zrejmé väčšine z nás. A aby toho nebolo málo, má ten dar vždy to veľmi presne a zrozumiteľne pomenovať. Je majstrom pera, majstrom hovoreného slova i výborným hráčom na gramofón - ako so sebeiróniou jemu vlastnou hovorieva – gramofón je jediný hudobný nástroj, na ktorý vie hrať. Ale predovšetkým je človekom, ktorý venuje svoj čas a schopnosti tomu tvoriť pozitívne veci a deliť sa o svoje poznanie. To všetko prostredníctvom publicistickej činnosti v neuveriteľne širokom spektre – od hudby populárnej, cez rock, folk, jazz, muzikál i operu a diela z oblasti vážnej hudby. Jeho práca je charakterizovaná vysokou náročnosťou predovšetkým na seba samého a nesmierne širokým vzdelanostným pozadím. Svojou dramaturgiou a komentármi vždy opomínal komerčné kritériá a výrazne ovplyvnil hodnotové kritéria a hudobný vkus viacerých generácií poslucháčov. 

Napriek vysokému veku (tohto roku sa dožíva 82 rokov) neustále pracuje a publikuje – články, recenzie, portréty osobností, je autorom niekoľkých kníh, vystupuje v rozhlase a TV, pravidelne na svojej stránke glosuje hudobné dianie a je viac ako obdivuhodné, že stále aj neúnavne cestuje so svojimi posluchovými programami. Onedlho budú mať po dlhej dobe aj jeho slovenskí priaznivci výnimočnú šancu zaspomínať si na časy, kedy býval pravidelným hosťom bratislavských klubov. Štvrtok 26.4.2018 v priestoroch V-klubu na Nám.SNP 12 bude patriť klasickému Ro(c)kovaniu – komponovanému hudobno-slovnému programu, v ktorom sa bude počúvať a hovoriť nielen o hudbe​.

Vstupné: 5 EUR - voľné sedenie
Zľavy: bez nároku na zľavy.

Na mape

Top