Rodný môj Kraj

Rodný môj Kraj

Dátum: 25. novembra. 2018
Miesto: Aula SZU, Banská Bystrica

Vstupenky

Nedeľa
25
Nov 2018
16:00
Rodný môj Kraj
Aula SZU, Banská Bystrica

Banská Bystrica

Popis podujatia

Agentúra TetraLogos Vás pozýva na jedinečný koncert s názvom RODNÝ MÔJ KRAJ, kde Vám na počúvanie, do spievu I do tanca zahrajú cimbalovka bratov Kuštárocov a zaspievajú Gizka Oňová a Dušan Grúň. V podaní tohto originálneho hudobného spojenia odoznejú hity a evergreeny ako napríklad Ružičky červené, Lístoček z breezy alebo Nečakaj ma už nikdy.

Program:
- cimbalovka bratov Kuštárovcov
- Gizka Oňová
- Dušan Grúň

Kuštárovci

Súrodenecká skupina sa začala venovať ľudovej hudbe na Liptove, „padla im do ucha“ a sprevádza ju dodnes. Kuštárovci začínali ako mladí huslisti v DFS Sliačanček a FS Sliačanka v Liptovských Sliačoch. Počas štúdia na strednej a vysokej škole tiež pôsobili v rôznych folklórnych súboroch. Opäť sa stretli na UKF v Nitre a pôsobili sme vo FS Ponitran. Na tieto študentské časy majú nezabudnuteľné spomienky a pre kapelu sú významné, keďže práve tu v roku 1991 založili kapelu Kuštárovci, ktorá po viacerých obmenách muzikantov úspešne pôsobí dodnes. Počas ich „muzicírovania” reprezentovali slovenskú kultúru na rôznych festivaloch a významných podujatiach doma i v zahraničí a nahrali niekoľko CD. V ľudových piesňach je ukrytý temperament Slovákov, naša mentalita a pocity.

Gizela Oňová

Je slovenská speváčka a muzikálová herečka. Narodila sa v decembri 1948 v rodine vášnivého hudobníka - amatéra Silvestra Orbána. Za doprovodu jeho harmoniky absolvovala svoje prvé vystúpenia a spevácke súťaže, kde získala mnohé ocenenia. Hneď po skončení strednej školy nastúpila ako profesionálna speváčka a to v oboch sférach - koncertnej aj komerčnej. Počas celej speváckej kariéry sa snažila túto kombináciu aj zachovať. Keďže vždy chcela, aby okruh jej poslucháčov bol čo najširší, nikdy sa nezamerala len na jeden konkrétny hudobný žáner. Spieva všetko: modernú hudbu, džez, dychovku, evergreeny, kabaretné kuplety, ba aj koledy a iné menšinové žánre.

Dušan Grúň

So zamatovým hlasom patrí medzi generáciu spevákov, ktorí svojimi hitmi dostávali verejnosť do varu koncom 60. a 70. rokov minulého storočia. Je významnou osobnosťou kultúrneho života na Slovensku. Chodieval nahrávať do Prahy s orchestrom Josefa Vobrubu a Karla Kraugartnera. S týmto orchestrom a spevákmi Karlom Gottom, Waldemarom Matuškom, Helenou Vondráčkovou a ďaľšími vystupoval i v Nemecku. Po príchode do Bratislavy v r. 1965 pôsobil skoro 30 rokov s orchestrom Juraja Velčovského. V rozhlase nahral viac ako 260 skladieb, vystupoval nespočetnekrát v televízii. Jeho nahrávky boli zaznamenané na desiatkach gramoplatní. Po príchode domov z Nemecka v roku 1996 opäť nahráva v rozhlase, vystupuje v televízii, na koncertoch a vydal CD pod názvom "Úsmevom sa patrí ďakovať."

Na mape

Top