Ružová vínna ulička

Ružová vínna ulička

Dátum : 05. júla 2018
Miesto: Podzámska ulica, Nitra (od Župného nám.)

Vstupenky

Štvrtok
5
Júl 2018
14:00
Ružová vínna ulička

Popis podujatia

Vstupenky na podujatie si môžete zakúpiť len prostredníctvom internetu vo forme služby HOMEticket - doma vytlačených vstupeniek.


Dátum/Date: 05.07.2018 o 14.00 h
Miesto konania/Place of event: Podzámska ulica, Nitra (od Župného námestia)

V Ružovej vínnej uličke sa Vám predstavia nasledovné vinárstva: Château Topoľčianky, ktorí patria k popredným producentom vín v Nitrianskej vinohradníckej oblasti s dlhodobými skúsenosťami a tradíciou. Tajná s.r.o., pôvabné butikové vinárstvo neďaleko Vrábeľ. Frtus winery vinárstvo, ktoré má svoju jasnú identitu a štýl, s akým k vínu pristupuje, PD Mojmírovce, ktorých vinohrady sa rozprestierajú na Nitrianskej kopcovine s južnou expozíciou v nadmorskej výške 150-170 m. Zo súčasnej plochy 130 ha má z pestovaných odrôd najväčšie zastúpenie Veltlínske zelené, Müller Thurgau, Chardonnay, Rizling vlašský, Rizling rýnsky, Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon. Vinárstvo VINIDI vlastní 40 hektárov vinohradov v katastri obce Báb, ktorá sa nachádza neďaleko Nitry. Ďalej Terra Wylak vo Veľkom Záluží, ktoré bolo založené v roku 2015. Jedným zo zakladateľov je aj vinár Roman Holec, ktorého meno sa stalo na Slovensku zárukou kvality. Vinárstvo ponúka svojim návštevníkom aj ubytovanie v penzióne s kapacitou 22 lôžok s možnosťou raňajok. Nitra a jej okolie patrí medzi najstaršie vinohradnícke oblasti na Slovensku. Vo vinárstve Velkeer sú si toho vedomí a kladú veľký dôraz na kvalitu hrozna. Ďalej to bude najväčšia vínna pivnica v Pukanci, ktorej príbeh sa začal písať už v roku 1900. Vtedy sa obchodník s vínom rozhodol premeniť bývalú banskú štôlňu na pivnicu. Dnes telom aj duchom vinár - Ján Rosenberger, prevádza degustáciou a predstavuje vína zo svojej produkcie. Šintavan, vinárstvo ktoré na svojich vlastných viniciach s výmerou 88 ha pestuje 17 odrôd a nakoniec Vinárstvo pána Trnovca, ktorý si potrebu hrozna dokáže až na 95% zabezpečiť z vlastných vinohradov.

Dĺžka podujatia: 14:00 - 22:00

Vínny pas: cena 18 € (na mieste 20 €) / z toho 3 vzorky (ružového) vína zdarma u každého vinára + 20 ks kupónov (2 x 5 €) na zakúpenie si fliaš a ďalších degustačných vzoriek, darček 

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Na mape

Top