SVETOVÁ LIGA 2017 VO VOLEJBALE

SVETOVÁ LIGA 2017 VO VOLEJBALE

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Vstupenky je možné zakúpiť priamo v Aréne Poprad od piatka, 2.6.2017, od 12:00.

Miesto: POPRAD ARÉNA, Uherova 2, Poprad

Popis:
Atraktívni súperi, kvalitný športový zážitok a veľa zábavy. Svetová liga vo volejbale prichádza premiérovo pod Tatry. Slovenskí reprezentanti, ktorí sú pevnou súčasťou tejto prestížnej súťaže od roku 2014, privítajú od 2. do 4. júna v Poprad Aréne súperov z troch kontinentov.

Zverencov trénera Miroslava Palguta preverí na úvod najlepší tím z Ázie. Japonci figurujú v svetovom rebríčku FIVB na 14. mieste a patria k tradičným účastníkom Svetovej ligy, v ktorej nechýbali ani raz od jej založenia v roku 1990. Osemnásobní majstri Ázie a olympijskí víťazi z roku 1972 sa prezentujú typickým štýlom volejbalu, ktorý je založený na rýchlosti a kvalitnej hre v poli, čo je pre divákov veľmi atraktívne. Japonci sú organizátormi najbližších olympijských hier, ktoré sa uskutočnia v roku 2020 v Tokiu.

Ďalším súperom slovenských volejbalistov bude v sobotu 3. júna Austrália. Volleyroos sa prezentujú úplne odlišným štýlom ako Japonci. Hrajú dynamický, silový volejbal a v tíme majú vysokých hráčov. V rebríčku FIVB sú "protinožci" na 15. priečke, len o jeden stupienok nižšie ako japonskí volejbalisti, čo svedčí o ich kvalite.

Trojdňový volejbalový sviatok zakončia Slováci v nedeľu duelom proti zástupcovi z Európy Portugalsku.

História Svetovej ligy siaha až do roku 1990. Súťaž sa za 27 ročníkov vyprofilovala na mimoriadne prestížny a lukratívny podnik, v ktorom sa hrá o lákavé finančné odmeny a zápasy najlepších tímov na svete sú ostro sledované médiami na celom svete. Slovenskí volejbalisti sa do Svetovej ligy dostali premiérovo v roku 2014 a svoje umenie už ukázali v Košiciach a dvakrát v Bratislave. Teraz sa premiérovo ukážu aj popradskému publiku, ktoré dokáže vždy vytvoriť výbornú atmosféru a slovenskí volejbalisti sa tam cítia veľmi dobre. Po turnaji v Poprade sa Slováci predstavia vo Fínsku a v Holandsku a zabojujú o postup na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční v Austrálii.

Slovenská volejbalová federácia pripravila predaj vstupeniek v troch etapách. Do 1. apríla budú stáť vstupenky v cene 6€ (sektory A2, B2) a 4€ (sektory A1, A3, B1, B3), do 1. mája budú vstupenky v predpredaji v hodnote 7€ (sektory A2, B2) a 5€ (sektory A1, A3, B1, B3) a do 1. júna budú stáť vstupenky 8€ (sektory A2, B2) a 6€ (sektory A1, A3, B1, B3). Na pokladni v Poprad Aréne budú vstupenky od 2. júna v hodnote 9€ (sektory A2, B2) a 7€ (sektory A1, A3, B1, B3). Vstupenka platí na celý súťažný deň, teda na oba zápasy. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Program turnaja (Poprad - Aréna Poprad):

piatok 2. júna:
15:00 Austrália - Portugalsko
18:00 SLOVENSKO - Japonsko

sobota 3. júna:
15:00 Japonsko - Portugalsko
18:00 SLOVENSKO - Austrália

nedeľa 4. júna:
15:00 Austrália - Japonsko
18:00 SLOVENSKO – Portugalsko 

Vstupenky pre deti do 6 rokov: zdarma, bez nároku na sedalo.
Zľavy a vstupenky pre dôchodcov, študentov, zťp, zťp/s : bez nároku na zľavy.

Galéria

Na mape

Top