TISO - záznam z predstavenia

TISO - záznam z predstavenia

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia


Dr. Jozef Tiso bol nesporne najtragickejšou postavou slovenských dejín. Kresťan a katolícky kňaz, ktorý zasvätil svoj život viere, ideálu, službe národu a neskôr slovenskej štátnosti. V mene svojho ideálu sa spojil s fašistami, nechal okradnúť 72 000 slovenských židov, zbaviť ich občianskych a ľudských práv a deportovať za hranice. Väčšina z nich bola zavraždená v koncentračných táboroch. Pred národným súdom, ktorý ho odsúdil na trest smrti, odmietol zodpovednosť, necítil vinu a neprejavil ľútosť.

Inscenácia Tiso bola ocenená štyrmi cenami Dosky 2005: stala sa najlepšou inscenáciou sezóny 2004-2005, tvorivý tím okolo režiséra Rastislava Balleka a Martina Kubrana bol ocenený ako objav sezóny, Marián Labuda dostal cenu za najlepší mužský herecký výkon a Peter Groll za najlepšiu scénickú hudbu.

Monodráma Tiso otvorila cyklus pôvodných slovenských hier Divadla Aréna so spoločensko-politickým obsahom, medzi ktoré sa neskôr zaradili tituly Dr. Gustáv Husák, Komunizmus a Kukura.

Záznam divadelného predstavenia uvádzame ako spomienku na herecké majstrovstvo nedávno zosnulého slovenského herca MARIÁNA LABUDU st.


Z dôvodu obmedzenej kapacity Vám odporúčame rezervovať si miesta mailom alebo telefonicky.

Tvorcovia
SCENÁR A RÉŽIA RASTISLAV BALLEK

DRAMATURGIA MARTIN KUBRAN

SCÉNA JOZEF CILLER

KOSTÝMY ANNA CIGÁNOVÁ

HUDBA PETER GROLL

HUDOBNÉ NAŠTUDOVANIE A KOREPETÍCIE BRANISLAV KOSTKA

Hrajú
TISO MARIÁN LABUDA ST.

MNÍCH MARTIN HRONSKÝ

HLAS ELO ROMANČÍK

BETLEHEMCI, ŽID, GARDISTA ABSOLVENTI BRATISLAVSKÉHO ŠTÁTNEHO KONZERVATÓRIA; SPEVÁCKY ZBOR TECHNIK POD VEDENÍM JURAJA JARTIMA

 

Na mape

Top