VÍKEND ATRAKTÍVNEHO DIVADLA

VÍKEND ATRAKTÍVNEHO DIVADLA

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 24.11. - 27.11.2016
Miesto konania/Place of event: Dom kultúry ŽSR, Sokolská 69, Zvolen

Popis/Description:

Pamätný dátum 17. november 1989 bol medzníkom aj v histórii najstaršieho neštátneho divadelného festivalu na Slovensku – Víkendu atraktívneho divadla (VAD). Práve vtedy odštartoval históriu svojím prvým ročníkom ešte v sále kina Hviezda na Sliači.

Víkend atraktívneho divadla je dnes už medzinárodný divadelný festival, spojený s ďalšími formami alternatívneho umenia. Orientuje sa najmä na netradičné formy divadla. Ponúka to najzaujímavejšie, čo počas sezóny vznikne najmä na českej a slovenskej divadelnej scéne a tiež v okolitých štátoch. Súčasťou podujatia sú okrem divadla aj koncerty, výstavy, diskusie, film, happeningy, performance a nepravideľne aj workshopy. Diskusné fóra otvárajú aktuálne spoločenské témy, ktoré tematicky často nadväzujú na hlavný divadelný a hudobný program. Festival ponúka prevažne mladým divákom program, ktorý nemajú možnosť vidieť v komerčných a žiaľ ani vo verejnoprávnom médiu. Jeho cieľom je najmä vzbudiť záujem o umenie ako také, prinútiť diváka rozmýšľať, trochu ho provokovať, ale aj potešiť. 26. ročník bol organizovaný pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky – Andreja Kisku.

“Cestu si človek vyberá sám, hodnoty mu treba sprostredkovať a VAD sa o to snaží.”

Viac ako štvrťstoročie existencie dokazuje, že jeho ciele sa darí napĺňať a o podujatie tohto typu je záujem. Z ľudí ktorí mali možno prvé stretnutie s avantgardou vďaka Víkendu atraktívneho divadla sú dnes sami uznávaní umelci, prezentujúci svoje umenie na festivale.

Organizátori Víkendu Atraktívneho Divadla sa 24. – 27. novembra 2016 tešia na verných i nových divákov v priestoroch Domu kultúry ŽSR na Sokolskej ulici, kde sa opäť stretne výber z toho najlepšieho, čo nám divadelný, hudobný a výtvarný rok priniesol.

Na festivale v roku 2016 vystúpia:
Divadlo na zábradlí, Divadlo Stoka, A Studio Rubín, Divadlo GUnaGU, Gasparego, Divadlo Štúdio tanca
Laco Déczi & Celula New York, Jasná Páka & David Koller, Katarzia & Martin Valihora & Marek Minárik, Vydrapená Bužírka Punk System
Havranov kabaret s hosťami Blahom Uhlárom a Borisom Kršňákom, Debata “Nevládzem držať hubu” s Davidom Kollerom, Michalom Kaščákom a Petrom Kalmusom
Ťažká voľba - film režisérky Zuzany Piussi
Alternatívna elektronická scéna s producentami ako FVLCRVM (live), NOBODYLISTEN (live), EGOSURFER & GOOD MOOD (live), NOKS & GOOD MOOD w/ ĽUBO ŠAMO (live violin)

Viac info: www.vadfestival.sk

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavu

Na mape

Top