VIVA BALET! Príbeh slovenského baletu

VIVA BALET! Príbeh slovenského baletu

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Viva Musica! festival

Príbeh slovenského baletu
Svetoznáme hviezdy slovenského baletu, Balet SND, Tanečné konzervatórium Evy Jaczovej, Baletná prípravka SND a Symfonický orchester Viva Musica! diriguje Martin Leginus

Galavečer Viva Balet! otvorí trinásty ročník festivalu Viva Musica! a zároveň uzavrie úspešnú divadelnú sezónu 2016/2017 Baletu SND. Tento mimoriadny projekt poukazuje na výnimočnosť baletného umenia na Slovensku, na jeho históriu, osobnosti a špecifiká. Dramaturgická línia večera priblíži profesionálnu dráhu tanečníka – od prvých krôčikov v baletnej prípravke, cez štúdium na konzervatóriu až po účinkovanie v divadle. Na divadelných doskách sa tak predstavia všetky tanečné generácie, od tých najmenších tanečníkov až po najväčšie hviezdy pôsobiace doma i v zahraničí. Diváci sa môžu tešiť na vedúceho sólistu Holandského národného baletu Jozefa Vargu, sólistku petrohradského Michailovského divadla Andreu Laššákovú, sólistov Ninu Polákovú a Romana Lazíka, ktorí na chvíľu vymenia javisko Viedenskej štátnej opery za to bratislavské. V rámci galavečera sa tiež predstavia sólisti SND Silvia Najdená a Andrej Szabo či sólistka Baletu Štátneho divadla Košice Eva Sklyarová, ktorej kariérne začiatky sú úzko späté s pôsobením v SND. Tieto tanečné osobnosti uvedú choreografie z klasického i moderného repertoáru. Medzi baletnými fragmentmi nebudú chýbať čísla z najznámejšieho baletu všetkých čias – Labutieho jazera, ale tiež dramatický duet z baletu Anna Karenina či energické Rachmaninove Jarné vody, pre ktoré sú charakteristické akrobatické prvky a živelná dynamika. Tanečníkov počas večera bude sprevádzať Symfonický orchester Viva Musica! pod taktovkou dirigenta Martina Leginusa.

www.vivamusica.sk

Zľavy/Discounts: 4 miesta pre imobilné osoby v hodnote 15€

UPOZORNENIE: Upozorňujeme návštevníkov, že z podujatia sa bude robiť zvukovo-obrazový záznam. Zakúpením vstupenky dáva jej držiteľ organizátorovi súhlas na použitie obrazových snímok svojej osoby. 

Na mape

Top