Vianočný koncert

Vianočný koncert

Dátum: 10. decembra 2016 - 3. decembra 2018
Miesto: Kulturfabrik, Fabrikplatz 1, Hainburg, AT Hainburg an der Donau, Dom umenia, Piešťany

Vstupenky

Sobota
10
Dec 2016
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Pondelok
4
Dec 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Dom umenia

Piešťany

Pondelok
3
Dec 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Dom umenia

Piešťany

Popis podujatia

ĽUBICA VARGICOVÁ & PETER MIKULÁŠ
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenská filharmónia, dirigent Rastislav Štúr

V programe odznejú diela klasickej svetovej hudobnej literatúry a vianočné skladby.

ĽUBICA VARGICOVÁ
Študovala na Konzervatóriu a na VŠMU v Bratislave u prof. Vlasty Hudecovej. Už počas štúdia na vysokej škole hosťovala v SND ako Kráľovná noci v Čarovnej flaute, Olympia v Hoff-mannových poviedkach a Violetta v La traviate. Neskôr, už ako členka súboru, sa Ľubica Vargicová s veľkým úspechom predstavila v ďalších koloratúrnych úlohách – ako titulná postava v Lucii di Lammermoor, Amina v Belliniho Námesačnej či Ofélia v Thomasovom Hamletovi.

Medzinárodnú kariéru odštartovala Ľubica Vargicová na Salzburskom festivale ako Olympia v roku 2003. Krátko nato sa s úspechom predstavila vo Viedenskej štátnej opere v titulnej postave Belliniho opery Námesačná a v Metropolitnej opere v New ako Kráľovná noci v Mozartovej Čarovnej flaute.

Pravidelne vystupuje na najvýznamnejších operných scénach vo svetových metropolách: Bavorská štátna opera Mníchov, Zürich, Bern, Praha, Budapešť, Berlín, Lima. Vo Viedni spievala s veľkým úspechom tiež Gildu vo Verdiho Rigolettovi, v Hamburgu Violettu v La traviate a v Madride Olympiu v Hoffmannových poviedkach.

Okrem operného javiska veľmi často vystupuje aj na koncertných pódiách. Spievala v Carnegie Hall a v najvýznamnejších koncertných sieňach Japonska, Nemecka, Česka i Slovenska. V posledných sezónach publikum Opery SND zaujala v titulnej postave Donizettiho Dcéry pluku, ktorú spievala aj na javisku hamburskej Štátnej opery, ale aj ako Zerbinetta v Straussovej opere Ariadna na Naxe, Elvíra v Bellinoho Puritánoch či Júlia v diele Romeo a Júlia od Charlesa Gounoda.

Miroslav Dvorský študoval spev na bratislavskom Konzervatóriu a na VŠMU v Bratislave. Počas štúdia absolvoval interpretačný kurz v milánskej La Scale u Luciana Silvestriho. Jeho úspešná kariéra sa začala v roku 1983 v Opere SND, kde debutoval v postave Nemorina v Donizettiho Nápoji lásky. Roku 1986 sa stal sólistom Opery SND. Je víťazom viacerých medzinárodných súťaží. Už niekoľko rokov patrí k medzinárodnej speváckej elite a spieval na všetkých popredných európskych a svetových scénach, medziiným v milánskej La Scale, v londýnskej Covent Garden, parížskej Opéra National, vo Viedenskej štátnej opere, v Maggio Musicale Fiorentino, Deutsche Oper Berlin, Teatro Comunale di Bologna, Teatro Regio di Torino, Teatro Carlo Felice, Canadian Opera Company, Opéra de Marseille, Municipal Theater of Santiago, Palau de les Arts Reina Sofía v španielskej Valencii, San Francisco Opera, New National Theatre Tokyo. K jeho profilovým postavám patrí Rodolfo v Pucciniho Bohéme, Alfredo vo Verdiho Traviate, Princ v Dvořákovej Rusalke, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Lenskij v Čajkovského Eugenovi Oneginovi či Faust v Gounodovej opere Faust a Margaréta. Je vítaným hosťom operných scén tiež ako Gabriel von Eisenstein v Straussovom Netopierovi, Cavaradossi v Pucciniho opere Tosca, Jeník v Smetanovej Predanej neveste, Laca Klemeň v Janáčkovej Jenufe, aj ako Albert Gregor v Janáčkej Veci Makropulos. V poslednom období obohatil svoj repertoár o titulnú úlohu Lohengrina v rovnomennej Wagnerovej opere, o Hermana v Čajkovského Pikovej dáme a najnovšie o Radamesa vo Verdiho Aide.

Andrea Vizvári študovala operný spev na Štátnom konzervatóriu a VŠMU v Bratislave. Úspešne sa presadila na mnohých domácich i medzinárodných speváckych súťažiach, medzičasom je úspešnou členkou Opery SND, kde ju diváci mohli zažiť ako Musettu (Bohéma), Violettu Valéry (La Traviata), Elvíru (Puritáni), Gildu (Rigoletto), Zerlinu (Don Giovanni), Karolku (Jenufa), Adelu (Netopier), Servillu 
(La clemenza di Tito).

Vstupné/Entry: 16,00 EUR 
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavyTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top