Vianočný koncert

Vianočný koncert

Dátum: 10. decembra 2016 - 3. decembra 2018
Miesto: Kulturfabrik, Fabrikplatz 1, Hainburg, AT Hainburg an der Donau, Dom umenia, Piešťany

Vstupenky

Sobota
10
Dec 2016
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Pondelok
4
Dec 2017
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Dom umenia

Piešťany

Pondelok
3
Dec 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Vianočný koncert
Dom umenia

Piešťany

Popis podujatia

ĽUBICA VARGICOVÁ & PETER MIKULÁŠ
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenská filharmónia, dirigent Rastislav Štúr

V programe odznejú diela klasickej svetovej hudobnej literatúry a vianočné skladby.

ĽUBICA VARGICOVÁ
Študovala na Konzervatóriu a na VŠMU v Bratislave u prof. Vlasty Hudecovej. Už počas štúdia na vysokej škole hosťovala v SND ako Kráľovná noci v Čarovnej flaute, Olympia v Hoff-mannových poviedkach a Violetta v La traviate. Neskôr, už ako členka súboru, sa Ľubica Vargicová s veľkým úspechom predstavila v ďalších koloratúrnych úlohách – ako titulná postava v Lucii di Lammermoor, Amina v Belliniho Námesačnej či Ofélia v Thomasovom Hamletovi.

Medzinárodnú kariéru odštartovala Ľubica Vargicová na Salzburskom festivale ako Olympia v roku 2003. Krátko nato sa s úspechom predstavila vo Viedenskej štátnej opere v titulnej postave Belliniho opery Námesačná a v Metropolitnej opere v New ako Kráľovná noci v Mozartovej Čarovnej flaute.

Pravidelne vystupuje na najvýznamnejších operných scénach vo svetových metropolách: Bavorská štátna opera Mníchov, Zürich, Bern, Praha, Budapešť, Berlín, Lima. Vo Viedni spievala s veľkým úspechom tiež Gildu vo Verdiho Rigolettovi, v Hamburgu Violettu v La traviate a v Madride Olympiu v Hoffmannových poviedkach.

Okrem operného javiska veľmi často vystupuje aj na koncertných pódiách. Spievala v Carnegie Hall a v najvýznamnejších koncertných sieňach Japonska, Nemecka, Česka i Slovenska. V posledných sezónach publikum Opery SND zaujala v titulnej postave Donizettiho Dcéry pluku, ktorú spievala aj na javisku hamburskej Štátnej opery, ale aj ako Zerbinetta v Straussovej opere Ariadna na Naxe, Elvíra v Bellinoho Puritánoch či Júlia v diele Romeo a Júlia od Charlesa Gounoda.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top