Vladimír Merta trio

Vladimír Merta trio

Dátum :
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Trio Merta, Hrubý & Fencl vo V-klube

Legenda českého folku Vladimír Merta vystúpi spolu s fenomenálnym huslistom Janom Hrubým a mladým klaviristom a gitaristom Ondřejom Fenclom v Bratislavskom V - klube.

Vladimír Merta je slovenskému publiku dobre známy. V dobách (ne)dávno minulých bol so svojimi piesňami - tepajúcimi bez ohľadu na vládnuci režim do živého - pravidelným hosťom našich pódií. Čas a doba však plynú neúprosne, českých interpretov je na našich pódiách ako šafránu a preto je vždy malým sviatkom, keď sa podarí takéto stretnutie.
Životná púť Vladimíra Mertu nebola, na rozdiel od jeho tvorby, priamočiara. Ako vyštudovaný architekt pokračoval v štúdiách na FAMU, kde absolvoval scenáristiku a réžiu. Ale už vtedy, koncom 60-tych rokov, začal skladať prvé piesne. Zhodou náhod jeho prvé album Ballades de Prague (1969) vyšlo na francúzskom labeli ešte počas jeho študijného pobytu. Dnes by ste ho ťažko hľadali, je to zberateľská rarita. Tak isto ako kedysi všetky jeho platne. Tí skôr narodení si ešte pamätajú zákazy, schvaľovacie komisie i neľahkú cestu k publiku, ktoré Vladimíra Mertu sprevádzali prakticky od začiatku jeho kariéry až do pádu komunistického režimu. Ale ani ten nezabránil Mertovi hovoriť nahlas svoju pravdu, i keď často skrytú pod rúškom poetiky. Ale tí, ktorí chceli, porozumeli. Vždy mal osobitý pohľad na svet – či už sa to týkalo politiky, lásky či medziľudských vzťahov. A ten mu zostal dodnes. Stále hovorí nahlas to, o čom je presvedčený, že to má byť vypovedané. A vy môžete byť v tento večer tými, ktorí pozorne počúvajú. 

Galéria

Na mape

Top