BLAZE BAYLEY WORLD TOUR 2018

BLAZE BAYLEY WORLD TOUR 2018

Dátum : 25. apríla 2018
Miesto: Rock Cafe, Bratislava

Vstupenky

Popis

BLAZE BAYLEY
je spevák / skladateľ narodený 29. mája 1963 v Birminghame v Anglicku. Po začatí profesionálnej hudobnej kariéry vo WOLFSBANE v roku 1984 sa jeho kariéra naštartovala, keď sa pripojil k IRON MAIDEN, s ktorými vydal dva albumy a absolvoval celosvetové turné v rokoch 1994 až 1999.
Po opustení Iron Maiden sa Blaze pustil do sólovej kariéry a v marci 2018 vydal svoj desiaty album, popri skutočne závideniahodnej reputácii ako jeden z najťažšie pracujúcich umelcov, ktorý v súčasnosti cestuje po celom svete.
Posledné 3 - 4 roky boli v Blazeovej kariére vzrušujúce obdobie so zvýšeným predajom a pozornosťou médií. Blaze získal ďalšie uznanie, keď získal v hlasovaní fanúšikmi ako 67. najlepší spevák všetkých čias v časopise Sweden Rock, zatiaľ čo hosťujúci herecký výkon s Disturbed na britskom premiérovom hudobnom festivale Download bol ďalším vrcholom.
Blazeov aktuálny koncept vydávania je založený na jeho "Infinite Entanglement" trilógii albumov. Časť I "Nekonečné zapletenie" bola vydaná v marci 2016, časť II "Vydržať a prežiť" v marci 2017 a časť III "Vykúpenie Williama Black" je stanovená na marec 2018.

Na písanie, nahrávanie a aj turné po celom svete Blazea sprevádzajú traja hudobníci z britskej metalovej skupiny ABSOLVA - Chris Appleton na gitare, Martin McNee na bicích a Karl Schramm na base.
Blaze privítal aj neochvejnú podporu tvrdých fanúšikov, nové mladšie publikum, ako aj môcť upozorniť fanúšikovku Maiden na hudbu Blazea.
V roku 2017 koncertoval Blaze po celej Európe a Severnej Amerike. Plány sú rozšírené európske turné v roku 2018 a návrat do Severnej Ameriky. V lete roku 2018 Blaze hrá aj na populárnom Sabaton Open Air vo Švédsku. Latinská Amerika a ďalší návrat do Severnej Ameriky sú plánované aj do roku 2019.
Časopis Fireworks zhrnul Blazea veľmi dobre v recenzii albumu "Infinite Entanglement" ....
"Najlepšia vec, ktorú ešte musel prepustiť pod svojím sólovým bannerom ... tešíme sa na to, čo sa stane ďalej ..
budúcnosť je naozaj jasná "


PREDKAPELA:

LUKE APPLETON
Basista kapely Iced Earth Luke Appleton vydal sólové akustické CD 9. marca 2018, ktoré bude povýšené cez 37-dňové európske turné ako špeciálny hosť s Blaze Bayley (Iron Maiden spevák 1994-1999).
Luke, známy svojou skutočnou chuťou na turné, má náročný rok. Teraz dokončil ďalšie európske turné so svojim hlavným vybavením Iced Earth, ktoré propaguje ich mimoriadne dobre prijaté album "Incorruptible" a koncom februára navštívil Severnú Ameriku. Bezprostredne po ukončení turné sa Luke pripojí k Blaze Bayleymu na 37 dátumov a navštívi Nemecko, Holandsko, Francúzsko, Španielsko, Švajčiarsko, Taliansko, Slovensko, Rakúsko, Česko, Poľsko, Litvu, Fínsko, Švédsko a Nórsko.
Potom sa Luke zase spojí s Iced Earth na letnú festivalovú sezónu a opäť v októbri / novembri opäť vystúpi na európskom turné kapely Absolva.

Na mape

Top