DANIEL LANDA - OBVŠENÍK, autorské čítanie ...

DANIEL LANDA - OBVŠENÍK, autorské čítanie ...

Dátum : 6. - 7. apríla 2018
Miesto: Dom umenia, Piešťany, Istropolis - Veľká sála, Bratislava
Cena : 15,00 € - 28,00 €

Vstupenky

Popis

DANIEL LANDA - OBVŠENÍK, autorské čítanie novej knihy s gitarou

Narodil sa 4.11.1968 v Prahe. Český rockový spevák, skladateľ, scenárista, amatérský bojovník muaythai, herec, automobilový závodník, cestovateľ, dobrodruh a spisovateľ.

Daniel Landa si zahral vo filmoch ako sú napríklad: Třetí patro, Tichá bolest, Černí baroni, Copak je to za vojáka, Proč?, Kvaska, a Tacho.

Daniel má za sebou radu úspešných albumov ako sú: Valčík (1993), Chcíply dobrý víly (1995), Pozdrav z fronty (1997), Smrtihlav (1998), Konec (1999), Best of Landa (2000), 9mm argumentů (2002), Neofolk (2004), CD a DVD záznamu koncertu Večer písní Karla Kryla pro Český národ, na ktorom v roku 2004 vystúpil. Nigredo (2009), Klíč králů (2013), Žito (2015)

Absolvoval rad úspešných turné, ako sú:
Vltava tour, Búrka, Ostravice, Československo tour (k 90.výročiu založenia Československej republiky), Vozová hradba, Dilema pyrotechnikovo a Žito tour. Daniel je tiež veľmi úspešným skladateľom filmovej a divadelnej tvorby. Medzi jeho najväčšie a najúspešnejšie diela patria muzikály Krysař, ktorý zožal úspech aj v Nemecku, Rakúsku a u nás. Ďalej potom Tajomstvo a Túžba, ktorý vychádza z filmu Kvaska, a Kľúč králů. Ďalej spísal pre Brnenské Mahenovo divadlo hudbu k hre Tajomstvo Zlatého draka a tiež prepracoval Mozartove Requiem do rockovej podoby nazvané Rockquiem. Od roku 1996 jazdil motokros, dosiahol až na 6. miesto v Európe. Dostal sa až k pretekaniu truckov a od roku 2001 jazdí rely v kategórii N4.

Daniel tiež založil nadáciu Malina, ktorá sa zaoberá osvetou a prevenciou v oblasti bezpečnosti cestnej premávky. Vydal aj niekoľko výukových filmov, napríklad Bourá jen blb?, Tacho a Auto je zbraň.

V neposlednom rade Daniel vydal už dve knihy.
Všeník a Obvšeník, ktorý je voľným pokračovaním Všeníku, kde sa na papier dostalo oveľa viac, než zážitky z ciest - kľúč k pochopeniu Daniela Landu. Máte sa na čo tešiť.

Zľavy: bez nároku na zľavy.

Na mape

Top