listky.citylife.sk

Detail info
Close

Divadlo LA KOMIKA

Divadlo LA KOMIKA

Dátum: 31. mája - 21. júna 2024
Miesto: Divadlo LA KOMIKA, Michalská 5, Bratislava
Adresa: Michalská 5, Bratislava

Vstupenky

Piatok
31
Máj 2024
19:30
Piatok
7
Jún 2024
19:30
Streda
12
Jún 2024
19:30

Popis

Na Slovensku vzniklo za posledných 40 rokov niekoľko autorských divadelných fenoménov, ktoré sa tešili výnimočnej diváckej priazni. Koncom 70-tych rokov vznikol muzikál Cyrano z predmestia na Novej Scéne, v 80-tych rokoch zarezonovalo Radošinské naivné divadlo svojim Jánošíkom a v roku 2000 vznikol tretí fenomén - kultové predstavenie English is easy, Csaba is dead v divadle Gunagu, ktorý sa za desaťročie hrania vyrovnal aj rekordnému Na skle maľované (SND). Okrem divadelného predstavenia English is easy, Csaba is dead vzniklo následne aj zvukové CD (platinový album získalo za prvé 3 dni predaja) ako aj seriál Mafstory, ktorý niekoľko rokov lámal rekordy v diváckej sledovanosti. Autorom a režisérom tejto hry je Karol Vosátko.
Pri jeho réžijnej tvorbe vyrástlo množstvo hercov:

Slávka Halčáková
Peťa Polnišová
Roman Pomajbo
Zuzana Šebová
Zuzana Porubjaková
Peter Sklár
Peter Bathyiáni a mnohí ďalší...
Z jeho dielne už dlhé roky vychádzajú mnohé úspešné projekty, ktoré sú a boli aj po mnohých rokoch od premiéry (napr. Modelky alebo English is easy... ), beznádejne vypredané. Karol Vosátko si vyberá silné témy, ktoré divákovi predkladá ako komédie. Komunikačný jazyk jeho hier, či celé dialógy postáv sa stali súčasťou každodenného slovníka mnohých divákov. Tým sa môže pochváliť len máloktoré činoherné predstavenie. Tento nečakaný úspech autora príjemne prekvapil. Spokojne tak môže dať svojím hrám prívlastok – kultové.

Autorské divadlo predstavuje prioritnú líniu činnosti divadla LA KOMIKA. Nositeľom umeleckej koncepcie je v jednej osobe autor a režisér Karol Vosátko. Filozofiou umeleckej produkcie nového divadla LA KOMIKA je spracúvať na javisku aktuálne témy so silnou spoločenskou závažnosťou, podávané inscenačnými postupmi jedinečnou poetikou Karola Vosátka. Cieľom je prezentovať súčasnú pôvodnú slovenskú dramatickú tvorbu a prispievať k rozvoju slovenského divadelného umenia.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top