listky.citylife.sk

Detail info
Close

HORTUS ARTIS 2024

HORTUS ARTIS 2024

Dátum: 21. júla - 8. septembra 2024
Miesto: Záhrada Domu Albrechtovcov,Kapitulská 1,Bratislava
Adresa: Kapitulská 313/1, Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
21
Júl 2024
19:00

Aktuálne vypredané (možnosť zmeny!)

Ľutujeme, miesta na predstavenie predávané cez Ticketportal sú aktuálne vypredané, avšak môže nastať zmena tohto stavu!

Popis

HORTUS ARTIS 2024

1. 7. – 8. 9. 2024, Záhrada Domu Albrechtovcov, Kapitulská 1, Bratislava

 

FESTIVAL KOMORNEJ HUDBY V ZÁHRADE DOMU ALBRECHTOVCOV

 

Piatym ročníkom festivalu Hortus artis pokračujeme v letných mesiacoch roka 2024 v priestoroch záhrady Domu Albrechtovcov v organizácii komorných koncertov pre návštevníkov a obyvateľov Bratislavy.

 

Publiku ponúkame 10 komorných koncertov s pútavou dramaturgiou a vynikajúcimi umelcami. Cieľom tohto ročníka je predstaviť programy pre rozličné obsadenia z rôznych historických období a geografických priestorov, ktoré spája idea presahov idiómov vidieckeho a mestského folklóru s komponovanou („umeleckou“) hudbou. Ťažisko je položené na stredoeurópsky priestor (SK, CZ, PL, HU), ale niektoré koncerty predstavia aj hudbu Stredomoria, Južnej Ameriky obdobia baroka, či Severnej Ameriky začiatkov 20. storočia.

Tri koncerty uvedú hudbu 18.- 20. storočia, ktorá sa viaže k rukopisným pamiatkam, skladateľom a dielam nášho regiónu, tri koncerty hudbu skladateľov okolitých krajín diferencovane reflektujúcich ľudové idiómy a štyri koncerty nás zavedú do exotickejších kontextov dialógu ľudového s „umeleckým – komponovaným“ - hudba sefardských Židov, španielska hudba M. Fallu, F. Garcia Lorcu, juhoamerická pôvodná hudba v kontrastoch s importovaným barokovým umením J. J. I. Brentnera, D. Zipoliho, M. Schmida a hudba ranného ragtimu, ktorá si dokonale a bleskurýchle adoptovala pôvodne pre klasický svet konštruovaný nástroj - saxofón.

Interpretmi koncertov sú  zahraničné a naše popredné komorné ansámble: Collegium Marianum, Kukal Quartet, Les Plaisirs de Musiques, Messages Quartet, Mucha Quartet, Spectrum Quartett, Solamente naturali, Bratislavské gitarové kvarteto, Pressburg Saxophone Quartet a ďalší komorní hráči a sólisti (Eva Šušková, Simona Hulejová, Daniel Rumler, Martin Ruman, Jozef Lupták).

Festival reflektuje účasťou českých umelcov a prítomnosťou českých skladateľov v dramaturgiách koncertov prebiehajúci Rok českej hudby.

 

Podujatie podporil z verejných zdrojov hlavný partner projektu - Fond na podporu umenia a uskutočniť sa môže aj vďaka finančnému príspevku BSK, Sociálneho fondu SOZA, Poľského inštitútu v Bratislave, Českého plánu obnovy, MK ČR a BKIS a s podporou ďalších partnerov.

 

Dramaturgiu, organizáciu a produkciu festivalu zabezpečujú dobrovoľníci ALBRECHT FORUM, o.z. a sympatizanti združenia.

 

Vstupenky: 13 €  / 8 € študenti, dôchodcovia / 5 €  ZŤP / 1 € deti do 6 r.

 

Vstupenky sú dostupné v predpredaji v sieti Ticketportal vo forme „hometicket“.

Predpredaj končí o 12.00 v deň konania podujatia. V predpredaji je dostupná iba časť kapacity záhrady Domu Albrechtovcov, zvyšný počet je pri priaznivom počasí dostupný priamo pri vstupe do objektu vždy polhodinu pred koncertom.

V prípade nepriaznivého počasia presúvame koncerty do kapacitne obmedzených priestorov v Dome Albrechtovcov.

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená!

 

Viac informácií k projektu a programom koncertov nájdete na našej webstránke https://www.albrechtforum.com/. Sledujte nás na facebooku a instagrame.


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top