LUSKÁČIK - ST. PETERSBURG FESTIVAL BALLET - 2017

LUSKÁČIK - ST. PETERSBURG FESTIVAL BALLET - 2017

Dátum : 15. decembra 2017
Miesto: Incheba - Expo Aréna, hala C, Bratislava
Cena : 39,00 € - 69,00 €

Vstupenky

Popis

18.decembra 1892 malo v Mariinskom divadle v Petrohrade premiéru baletné predstavenie Luskáčik od Piotra Iľjiča Čajkovského. 
Takmer na deň presne o 125 rokov neskôr prichádza Luskáčik v prevedení St. Petersburg Festival Ballet do Bratislavy, s novou nádhernou scénou a autentickými kostýmami slávneho návrhára Vjačeslava Okuneva. Nové dekorácie vytvorené špeciálne pre toto predstavenie vďaka 3D efektu vtiahnu divákov ešte viac do kúzelnej atmosféry vianočného rozprávkového baletu v dvoch dejstvách a troch obrazoch.
Príbeh Luskáčika je o smelom dievčatku menom Klára, ktoré si pod vianočným stromčekom nájde malého mužíčka vystrúhaného z luskáčika na orechy. Po tom ako hodiny odbijú polnoc sa Klára ocitne uprostred vojny perníkových vojakov a myší vedených Myším kráľom.
Vedenia perníkového vojska sa ujme Luskáčik, ktorého Klára odvážne zachráni a zbaví sa Myšieho kráľa. Luskáčik sa čarovne zmení na princa a spolu s Klárou cestujú po cukrovej krajine, v ktorej ich korunujú za pánov. V tom sa Klára zobudí a zistí, že to celé bol iba sen, vedľa seba však nájde korunu z cukrovej krajiny...


Exkluzívne výročné predstavenie na Slovensku ponúkne známy rozprávkový baletný príbeh v podaní 42 tanečníkov St. Petersburg Festival Ballet a doprovode originálnej nahrávky orchestra Mariinského divadla v Petrohrade.

Dĺžka podujatia: 2 x 50 min., prestávka 20 min.
Zľavy: bez nároku na zľavy.

Na mape

Top