PRO MUSICA NOSTRA - Hudobný festival

PRO MUSICA NOSTRA - Hudobný festival

Dátum : 17. - 24. júna 2018
Miesto: Gbeľany, Považská Bystrica, Žilina, Bytča

Vstupenky

Nedeľa
17
Jún 2018
19:00

Popis

Pro musica nostra je nový medzinárodný hudobný festival, ktorý sa uskutoční 17. – 24. 6. 2018 v Žilinskom kraji. Vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu prezentácie klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni s medzinárodnou účasťou a zároveň predstaviť publiku vybrané historické pamiatky regiónu ako netradičné koncertné priestory.

Hudobné centrum a občiaanske združenie Cultura nostra organizujú festival v spolupráci s vybranými mestami a obcami z regiónu Žilinského samosprávneho kraja. V priebehu ôsmych dní sa Gbeľany, Kotešová, Orlové, Čadca, Rajec, Trnové, Budatín a Bytča premenia na miesta, ktoré návštevníkom sprostredkujú hudobné umenie nielen prostredníctvom koncertov, ale i vďaka jedinečnému vizuálnemu zážitku z najkrajších historických pamiatok regiónu.
Prvý ročník festivalu svojou dramaturgiou a výberom účinkujúcich nadväzuje na 100. výročie založenia Československej republiky. V dramaturgii preto popri tvorbe velikánov ako Johann Sebastian Bach, Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart, Robert Schumann a i. zaznejú aj diela významných slovenských a českých autorov (Ján Levoslav Bella, Johann Sigismund Kusser, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana a ď.).

Na festivale vystúpia poprední umelci domácej i zahraničnej hudobnej scény – Slovenský komorný orchester & Dalibor Karvay, Muchovo kvarteto & Filip Jaro, Štátny komorný orchester Žilina, Schola Gregoriana Pragensis, Brno Baroque Trio, Jana Sýkorová & Pavel Svoboda a ď.
Podujatie má veľký potenciál poskytnúť publiku priestor pre oživenie kultúrneho života v danom regióne a prispieť tak k celkovej propagácii historických miest regiónu horného Považia.

Viac informácii o festivale nájdete na www.hc.sk

Na mape

Top