PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSIS

PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSIS

Dátum: 17. - 21. októbra 2018
Miesto: Fričovce, Fintice, Hermanovce, Prešov

Vstupenky

Štvrtok
18
Okt 2018
18:00

ŽIADNE VOĽNÉ VSTUPENKY

V sieti Ticketportal vypredané ( možnosť uvolnenia nevyzdvihnutých rezervácií )

Popis

PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSIS
17. – 21. október 2018

Nový hudobný festival klasickej hudby Pro musica nostra prichádza po úspešnej realizácii v Žilinskom a Nitrianskom regióne aj do Prešovského kraja.
Medzinárodný festival PRO MUSICA NOSTRA SAROSSIENSIS, ktorý sa uskutoční v dňoch 17. – 21.10.2018 vznikol z myšlienky založiť dlhodobú tradíciu podujatia zameraného na prezentáciu klasickej hudby na špičkovej interpretačnej úrovni.
Podujatie s medzinárodnou účasťou, ktoré organizuje Hudobné centrum v Bratislave v spolupráci s vybranými mestami a obcami z regiónu Prešovského samosprávneho kraja, zároveň predstaví publiku vybrané historické pamiatky ako netradičné koncertné priestory.
V priebehu piatich dní sa Fričovce, Fintice, Svinia, Hermanovce a Prešov premenia na miesta, ktoré návštevníkom sprostredkujú hudobné umenie nielen prostredníctvom koncertov, ale i vďaka jedinečnému vizuálnemu zážitku z najkrajších historických pamiatok regiónu.
Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na interpretačné výkony výborných domácich i zahraničných sólistov a zoskupení ako Mucha Quartet, Solamente naturali, Monika Duarte-Štreitová, Marek Vrábel, Jana Boušková, Tomáš Jánošík, Igor Fábera a Marica Dobiášová.

Viac informácií o festivale nájdete na stránke Hudobného centra.

Na mape

Top