Vianočný koncert Jana Kurucová

Vianočný koncert Jana Kurucová

Dátum : 06. decembra 2017
Miesto: Koncertná sieň Slovenskej filharmónie, Bratislava
Cena : 29,00 € - 99,00 €

Vstupenky

Popis

Hosť: Martin Gyimesi, tenor
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenská filharmónia

Dátum: 6.12.2017
Čas: 19.30 hod.
Miesto konania: Reduta, Bratislava
Spevácky zbor Lúčnica, zbormajsterka Elena Matušová
Slovenská filharmónia

Jana Kurucová, mezzosoprán
Slovenská mezzosopranistka Jana Kurucová je sólistkou prestížnej Deutsche Oper v Berlíne, kde úspešne účinkuje v množstve postáv: Rosina (G. Rossini: Barbier zo Sevilly), Cherubín (W. A. Mozart: Figarova svadba), Fenena (G. Verdi: Nabucco), Mercedes (G. Bizet: Carmen), Flora (G. Verdi: La Traviata), Zerlina (W. A. Mozart: Don Giovanni), Mélisande (C. Debussy: Pélleas et Mélisande). V tejto sezóne (2016/2017) bude debutuje ako Urbain v Les Huguenots (G. Meyerbeer) po boku Juana Diega Flóreza a ako Dorabella v Cosi Fan Tutte (W. A. Mozart).

Jej kariéra je príbehom skromného a usilovného dievčaťa z Tvarožnej pri Kežmarku, ktorému učaroval spev, a tak sa rozhodlo pre štúdium cirkevnej hudby, dirigovania a spevu na konzervatóriu v Banskej Bystrici, neskôr študovala operný spev v Bratislave. Následne získala dvojročné štipendium na Univerzite hudobného a dramatického umenia v Grazi (Rakúsko), kde sa začala aj jej medzinárodná kariéra, ktorá ju doviedla až na dosky jedného z najlepších operných domov na svete. Okrem toho účinkuje na nemeckých i zahraničných scénach.

MARTIN GYIMESI, tenor 
Mladý slovenský tenorista Martin Gyimesi je od roku 2013 súboru Opery SND, kde medzičasom interpretoval Dona Riccarda vo Verdiho opere Ernani, Nemorina z opery Nápoj lásky (G. Donizetti), Tamina z Čarovnej flauty (W. A. Mozart), Dona Ottavia (W. A. Mozart, Don Giovanni), Malcolma (G. Verdi, Macbeth), Edmonda (G. Puccini, Manon Lescaut), Alana Campbella (Ľ. Čekovská, Dorian Gray), Ismaela (G. Verdi, Nabucca), Bruna (V. Bellini,  Puritáno, Tybalta (Ch. Gounod, Romeo et Juliette, Grófa Almavivu (Rossini, Barbier zo Sevilly) či Ferranda (Mozart, Così fan tutte).


Ceny vstupeniek :
1. kategória: 99 €  
2. kategória: 79 €    
3. kategória: 49 €
4. kategória: 29 €   

Zľavy a vstupenky pre deti, študentov, dôchodcov, zťp, zťp/s: 50% po predložení relevantného dokladu.
Zľavnené vstupenky možné zakúpiť len na našich predajných miestach siete Ticketportal.

Na mape

Top