YOUNÁK

YOUNÁK

Dátum : 16. júna 2018
Miesto: Amfiteáter, Detva

Vstupenky

Sobota
16
Jún 2018
21:00

Popis

Prvá slovenská inscenácia súčasného cirkusu je späť ! Po úspešnej premiére, kde boli obe predstavenie beznádejne vypredané sa Younák opäť vracia do Bratislavy. Zažite originálne spojenie divadla, klauniády, akrobacie, živej muziky a folklóru. Kreatívna fúzia tradičného a  moderného umenia. Folklór tak trochu postavený na hlavu, kde s nadhľadom a humorom rozprávame tajomný príbeh najväčšieho slovenského hrdinu.

Predstavenie je inšpirované skutočnou postavou našich dejín. Juraj Jánošík reprezentuje boj za slobodu malého národa vo veľkej monarchii niekde okolo roku 1707. Legenda hovorí, že bohatým bral a chudobným dával. Bol to neobyčajný hrdina alebo obyčajný zlodej? Historickým faktom však zostáva, že napriek ťažkému mučeniu a lámaniu na kolese neprezradil miesto kráľovského pokladu ani členov zbojníckej družiny.

Bol popravený aj na tú dobu obzvlášť krutým spôsobom, napichnutím za rebro na hák. Cieľom našej cirkusovej show s prvkami commedie dell´arte  však nie je podať svedectvo o jeho živote, ale sprostredkovať emócie, ktoré sa s ním spájajú. Túžba po slobode, bohatstve, spravodlivosti, ale aj témami ako láska, zločin či trest. Či chceme alebo nie, v každom z nás je kúsok Jánošíka...

Námet: Pavol Kelley Réžia: Adrián Schvarzstein Produkcia: Katarína Pokorná Dramaturgia: Juraj Bielik Hudba: Pavol Hubinák a Pavol Bartovic Kostýmy: Dana Kleinert Scénografia: Peter Janků Pohybová spolupráca a choreografia: Stanislav Marišler Rekvizity: Kálmán Pál  Svetelný dizajn: Róbert Sloboda

Účinkujú: Barbora Priester, Victória Priester, Lucia Priester, Miriam Švábová Urbánová, Denisa Kopáčková, Ján Minárik, Jakub Halgoš, Denis Seliak, Alexander Müller, Monika Mikovcová, Didac Cano, Adrián Schvarzstein a Roman Vykysalý.

- vhodné pre rodiny s deťmi
70 minút bez prestávky
Bez textu / non-verbal

Dospelý: 22 Eur/11 Eur dieťa

Na mape

Top