Nu:Classic: HAUSCHKA + C.CIPA + S.PLANO | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA>>  TLAČOVÉ SPRÁVY>>  Nu:Classic: HAUSCHKA + C.CIPA + S.PLANO

Nu:Classic: HAUSCHKA + C.CIPA + S.PLANO

Pridané : 27.03.2014 10:04

Nu:Classic: HAUSCHKA + C.CIPA + S.PLANO

Dátum/Date: 04.06.2014 o 19.00 hod.
Miesto konania/Place of event: Koncertné štúdio Slovenského rozhlasu


Popis/Description:

Na ďalšom podujatí z cyklu "Nu:Classic" sa predstavia v jeden večer až traja skladatelia a interpreti modernej vážnej hudby. Haedlinerom bude nemecký skladateľ a klavirista Volker Bertelmann, známejší pod menom Hauschka, ktorého tvorba má mnoho spoločných znakov s jeho blízkymi priateľmi Nilsom Frahmom a Olafurom Arnaldsom. Okrem Hauschku sa predstaví aj mladý argentínsko-nemecký skladateľ a klavirista Sebastian Plano, a po poldruha roku sa do Bratislavy vráti aj Berlínčan Carlos Cipa.

Hauschka, ktorého hudobné servery prirovnávajú k velikánom modernej vážnej hudby ako Philip Glass či Michael Nyman, zvykne obecenstvo šokovať striedaním pomalých kompozícií a skladieb, ktoré nerozoznáte od techna. Na rozdiel od väčšiny ostatných skladateľov modernej vážnej hudby totiž v jeho skladbách hrá často dominantnú úlohu rytmus. Zvláštne zvuky vyludzuje z klavíru aj pomocou ukladania rôznych predmentov na struny či balenia kladívok do alobalu. To všetko dopĺňa ďalšími akustickými nástrojmi ako vibrafón či trúbka.

O poznanie menej divoká je hudba Carlosa Cipu, ktorý sa v Bratislave predstavil prvýkrát už začiatkom roku 2013. Hoci aj do jeho tvorby čiastočne prenikajú vplyvy modernej elektronickej hudby, stále ide v prvom rade o pomalé kompozície, ktoré svojou krásou a jednoduchosťou priklincujú diváka v kresle a najlepšie sa počúvajú so zatvorenými očami.

Niekde na polceste medzi experimentátorom Hauschkom a zasneným Cipom je tretí účinkujúci, Sebastian Plano. Argentínčan, žijúci striedavo v Mníchove a Buenos Aires, obsluhuje okrem klavíru aj violončelo a v niektorých skladbách dokresľuje netradičné a krásne zvukové plochy aj perkusiami a vokálom.

Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma
VSTUPENKY/TICKETS na podujatie Nu:Classic: HAUSCHKA + C.CIPA + S.PLANO