DRACULA | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok
>>  ÚVODNÁ STRÁNKA>>  TLAČOVÉ SPRÁVY>>  DRACULA

DRACULA

Pridané : 30.11.2009 10:58

                                                                       DRACULA


                                 Najslávnejší muzikál všetkých čias  prichádza po rokoch na Slovensko.
 
Mystický príbeh kniežaťa Draculu  priťahuje od prvých okamžikov svojho vzniku tvorcov všetkých umeleckých žánrov. Tajuplný príbeh plný romantiky, strachu ale i nekonečnej lásky sa rozvíja aj v tomto muzikály.
Dracula – Transylvánsky upír, v ňom nie je zobrazený ako necitlivé monštrum, ktoré trpí za krvavé činy svojej minulosti, ale ako nadprirodzená bytosť, ktorá ťažko nesie bremeno večného života a nedostatok naozajstnej lásky.
Jeho príbeh prechádza cez niekoľko storočí od tragických momentov, keď jeho túžba po moci zničí jeho pozemské bytie a prekliatie z neho urobí na veky po krvi túžiaceho upíra.
Počas dlhých rokov sa jeho myšlienky a názory na svet menia. Z krvilačného bojovníka sa stáva sarkastický filozof. Jeho príbeh sa neuzatvára na konci 19. storočia tak, ako je to v knihách, ale pokračuje cez našu súčasnosť a končí v presne neurčenej budúcnosti.
Najúspešnejší muzikál DRACULA - príbeh plný kúziel, lásky, krvavých bojov i krutých názorov na svet  s nádhenými kostýmami a kulisami ktorý videlo viac ako milión divákov prichádza 15. mája 2010 do košickej Steel Arény. Vstupenky v sieti ticketportal už čoskoro.

Hudba:             Karel SVOBODA
Text:                Zdeněk Borovec
Libreto:           Zdeněk Borovec, Richard Hes
Réžia:              Jozef BEDNÁRIK