Symfonický orchester VŠMU v Bratislave | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

Symfonický orchester VŠMU v Bratislave

Symfonický orchester VŠMU v Bratislave
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 28.3.2017 o 19:00h., Dom umenia - Piešťany

Cena/Price: 5 Eur

Popis/Description: 
Symfonického orchestra VŠMU Bratislava 

Martin Majkút, dirigent
Tibor Bertók, husle

Program: 
Johann Strauss ml. Netopier, predohra k operete
Niccolò Paganini Koncert pre husle a orchester č. 1 D dur, op. 6
Antonín Dvořák Symfónia č. 9 e mol Z nového sveta, op. 95

Martin Majkút bol ocenený Ligou amerických orchestrov ako „2016 Emerging Artist“. Martin Majkút je od roku 2010 hudobným riaditeľom a šéfdirigentom Rogue Valley Symphony Orchestra v americkom štáte Oregon. Majkút významne rozšíril jeho pôsobenie a revitalizoval orchester, ktorý sa dnes teší bezprecedentnej podpore a entuziazmu, vypredávajúc mnohé koncerty s niekoľkotýždenným predstihom. Majkút je držiteľom dirigentských doktorátov z Vysokej školy múzických umení v Bratislave (2007) a z University of Arizona v Tucsone (2008), ako aj prestížneho Fulbrightovho štipendia. Študoval s Gianluigi Gelmettim na Accademia Musicale Chigiana v talianskej Siene a so Salvador Mas Condem na Wiener Meisterkurse vo Viedni. Majkút je oceňovaný aj ako zbormajster a často koncertujúci komorný klavirista.

Tibor Bertók sa hre husliach venuje už od svojich 4 rokov. Základné hudobné vzdelanie a zručnosti získal na ZUŠ v Komárne v triede Gézu Dobiho. Tento nesmierne talentovaný umelec získal už v mladom veku v rokoch 2006 – 2008 trikrát po sebe vyhral súťaž Prešporský Paganini. V roku 2009 získal grant Stredoeurópskej nadácie CEF a v tom istom roku aj vyznamenanie od primátora mesta Komárno. Neskôr navštevoval gymnázium a po maturite nastúpil na Konzervatórium v Bratislave do triedy Štefana Gyöpösa. V súčasnosti je študentom 3. ročníka bakalárskeho štúdia na VŠMU v Bratislave v triede doc. Alexandra Jablokova. V roku 2016 úspešne vystúpil ako sólista so Slovenskou štátnou filharmóniou Košice a Slovenskou filharmóniou v Bratislave. V roku 2015 dostal Cenu Harmónia v kategórii najlepší mladý hudobník. Ako hráč Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam absolvoval tiež koncerty pod vedením dirigenta Semyona Bichkova.

Orchester VŠMU
Potreba systematickej výučby orchestrálnej hry na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU v Bratislave priviedla vedenie VŠMU v Bratislave v roku 1994 k vytvoreniu orchestra školy. Pri jeho vzniku stal o. i. aj dirigent Viktor Málek, ktorý v školskom roku 1994 – 1995 začal s telesom pravidelne pracovať. V roku 1997 prevzal umelecké vedenie Symfonického orchestra VŠMU Mário Košik, ktorý ďalej zdokonaľoval systém práce a prípravu koncertov. V rokoch 1998 a 1999 sa jeho stálym koncertným pódiom dočasne stala Moyzesova sieň, kde sa podarilo v rámci spolupráce s Filozofickou fakultou Univerzity Komenského vytvoriť cyklus koncertov VŠMU. Neskôr začal orchester pravidelne vystupovať v koncertnej sále Slovenskej filharmónie v rámci koncertného cyklu JUNIOR, určeného pre mládež. 

V súčasnosti Symfonicky orchester VŠMU koncertuje spravidla jedenkrát počas školského roka súčasne s koncertmi ďalších typov orchestrov menšieho obsadenia - VŠMU BAROQUE ENSEMBLE, VŠMU MODERN ORCHESTRA.

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.

Termíny :


Galéria / Médiá :

SYMFONICKÝ ORCHESTER VŠMU V BRATISLAVE
Bookmark and Share
Zdieľať