Holokaust | TICKETPORTAL vstupenky na dosah - divadlo, hudba, koncert, festival, muzikál, šport
|
0
Váš nákupný košík je prázdny

Ak máte účet prihláste sa.

Hľadaj
Teraz
Tyzden
Mesiac
3 mesiace
Rok

Holokaust

Holokaust
Vstupenku na toto podujatie si môžete vytlačiť aj u Vás doma.

Viliam Klimáček: Holokaust
(Príbeh, na ktorý by Slovensko najradšej zabudlo)

Réžia: Rastislav Ballek
Dramaturgia: Martin Kubran
Scéna a kostýmy: Katarína Holková

Premiéra:
12. december 2012   

1. repríza:
17. 12. o 19:00
      
2. repríza:
27. 1. 2013 o 17:00

Po hrách Dr. Gustáv Husák – väzeň prezidentov, prezident väzňov a Komunizmus napísal Viliam Klimáček na objednávku Divadla Aréna v poradí už tretiu hru. Holokaust je súčasťou tzv. Občianskeho cyklu Divadla Aréna, ktorý sa začal inscenáciou Tiso v roku 2004 a medzi ktoré okrem spomínaných dvoch Klimáčkových hier patrí i inscenácia hry Martina Čičváka Kukura (2011). Spomínané tituly spája politická téma a ambícia prostredníctvom divadla provokovať historickú sebareflexiu a súčasnú spoločenskú diskusiu.

Hra Holokaust vychádza zo spomienok Hildy Hraboveckej, ktorá prežila prvý transport z územia Slovenskej Republiky do Osvienčimu (1942). Kontroverzným a moderným spôsobom zobrazuje historické obdobie, v ktorom vznikli najhlbšie jazvy na utváraní novodobej slovenskej spoločnosti.

Anna Králiková sa po revolúcii vracia do vlasti a chce reštituovať svoj majetok, až kým nezistí, že jej rodina ho v skutočnosti arizovala. Jej príbeh rámcuje dramatické osudy ľudí žijúcich na slovenskom území v čase, keď majoritné obyvateľstvo prežívalo materiálnu prosperitu a opájalo sa vzmachom kultúry, zatiaľ čo občania židovskej národnosti boli premiestňovaní do vyhladzovacích koncentračných táborov. Prvá časť hry sa odohráva v dobovej kaviarni a druhá kdesi medzi nebom a zemou, dávno po tom, ako hrôzy spojené s holokaustom slovenských židov odzneli a sú takmer zabudnuté.

Termíny :


Galéria / Médiá :

Holokaust
Holokaust
Holokaust
Holokaust
Holokaust
Holokaust
Holokaust
Holokaust
Bookmark and Share
Zdieľať