ALTAR QUINTET

ALTAR QUINTET

Dátum: 27. marca 2020
Miesto: Koncertné štúdio SRo, Bratislava

Vstupenky

Piatok
27
Mar 2020
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
ALTAR QUINTET

Popis podujatia

Altar Quintet je európske zoskupenie špičkových inštrumentalistov a skladateľov pod vedením saxofonistu Nikolaja Nikitina a klaviristu Ľuboša Šrámeka. Hudobný koncept telesa vychádza z jazzovej tradície akustického kvinteta, ovplyvneného zvukom moderny, aký reprezentujú Tom Harrell, Kenny Wheeler či Second Great Quintet legendárneho Milesa Davisa. Altar Quintet sa hlási aj k tradícii európskej komponovanej hudby 20. storočia.

Nikolaj Nikitin patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenského jazzu. Tento saxofonista, skladateľ a producent má na konte viac než desať albumov, vrátane spolupráce so zvučnými menami ako Miroslav Vitouš či Tom Harrell.

Ľuboš Šrámek je klavirista, producent a skladateľ. Držiteľ najprestížnejšieho domáceho hudobného ocenenia Radio_Head Awards v kategórii Jazzová hudba za r. 2015. Na svojich albumoch spolupracoval s hudobníkmi ako Peter Erskine, JD Walter, Johnathan Blake a iní.

Kornél Fekete-Kovács je maďarský dirigent, skladateľ, trubkár a hráč na krídlovku. Pôsobí v sfére jazzu aj experimentálnej hudby. Je zakladajúcim členom a umeleckým vedúcim Modern Art Orchestra. Spolupracoval s osobnosťami ako Bob Mintzer, Johnny Griffin a Wallace Roney.

Nenad Vasilić je kontrabasista a basový gitarista srbského pôvodu. Vo svojej tvorbe spája jazz s balkánskym folklórom. Jeho hra je vyhľadávaná milovníkmi jazzu aj world music. Má za sebou viac ako 40 autorských kompozícií, vrátane kolaborácií s hudobníkmi ako Bojan Z, Richie Beirach či Mark Murphy.

Klemens Marktl je hráč na bicích nástrojoch, skladateľ a pedagóg, patriaci medzi najvyhľadávanejších európskych jazzových bicistov. Už v mladom veku dokázal svojimi autorskými projektmi zapôsobiť v kolíske jazzu, kde sa stal súčasťou nastupujúcej jazzovej elity New Yorku. Spolupracoval s menami ako Seamus Blake, Dave Kikoski, Aaron Goldberg či George Garzone.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture ALTAR QUINTET

Na mape

Top