Andrej Šeban Triplet solo projekt

Blue Note
Andrej Šeban Triplet solo projekt

Dátum: 23. mája. 2019
Miesto: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto n/V Nové Mesto nad Váhom

Vstupenky

Štvrtok
23
Máj 2019
20:00
Andrej Šeban Triplet solo projekt

Popis podujatia

Andrej Šeban na svojej sólovej dráhe viackrát ukázal, že okrem tradičnej gitarovej tvorby mu nie sú cudzie ani experimenty. V rovnakom duchu pokračuje i na novom trojalbume Triplet: Hody Náhody - Medzi sviatkami - Tokom, ktorý vychádza na 3CD na značke Slnko records.

V novej tvorbe kladie špeciálny dôraz na vizuálny aspekt hudby, nakoľko neoddeľuje hudbu a vizuálne umenie a sám je schopný počuť obraz a vidieť zvuk. Zámerom bolo vytvorenie zvukomalebných obrazov, ktoré charakterizuje ako "kino pre uši".

Hlavnou koncepciou pri nahrávaní albumov bolo oprostenie sa od konkrétnej harmónie, melódie a rytmu a otvorenie priestoru pre voľný experiment. Výsledkom sú inštrumentálne piesne tvorené stereo-efektami a o niečo menej i živými nástrojmi či vokálom, avšak bez konkrétnych textov. "Nechal som sa unášať prúdom invencie a vyhýbam sa akokoľvek viazanému rytmu. Pri nahrávaní som všetko, čo viem o hudbe odložil bokom a pristupoval k nej ako dieťa, ktoré objavuje zvuky a pocity, ktoré mi hudba prináša. Vidím v nej vlastné obrazy a viem si z nej dešifrovať príbeh bez toho, aby som sa zamýšľal nad konkrétnymi akordami alebo tónmi," opisuje Andrej Šeban.

"Súčasnú dobu vnímam ako samostatné voľné rytmické prúdy idúce nezávisle cez seba v rôznych harmonických a melodický súvislostiach. Mal som dojem, že táto hudba odráža stav sveta, aký je".

Album sa skladá z troch CD v papierovom digisleeve, je na ňom 46 skladieb. Limitovaná číslovaná edícia 600 ks. Na obale je Andrejov obraz.
Vychádza 22.3. na CD, MP3, FLAC a vo svetových digitálnych distribúciách a streamovacích službách


Rezervácie vstupeniek :  info@bluenote.sk
alebo na tel.čísle 0902 608 912 alebo 032 744 00 08

Na mape

Odporúčané

Top