Aneta Langerová Koncert 2018

Aneta Langerová Koncert 2018

Dátum: 2. decembra. 2018
Miesto: Divadlo Aréna Bratislava

Vstupenky

Nedeľa
2
Dec 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Aneta Langerová Koncert 2018
Divadlo Aréna

Bratislava

Popis podujatia

Aneta Langerová ďalej koncertuje so skupinou a sláčikovým triom.

Aneta Langerová je úspešná česká speváčka a hudobníčka. Po víťazstve v súťaži Česko hľadá SuperStar sa stala jednou z najpopulárnejších českých speváčok. Byť interpretkou je ale nestačilo. V snahe o dosiahnutie čistej autenticity sa vydala na cestu písania vlastných piesní.

Autorský potenciál jej ako prvý pomáhal objaviť Michal Hrůza. Po prvých nesmelých začiatkoch ho naplno rozvinula pri spolupráci s klaviristom, hudobným skladateľom a producentom Jakubom Zitkom. Dva roky pracovali na piesňach, pôvodnej hudbe a textoch. Pre inšpiráciu sa vybrali na Šumavu, kde objavili dnes už zaniknutú osadu Na Radosti. To miesto im učarovalo a pomohlo im priviesť na svet album plný farebných obrazotvorných príbehov. Prepracovaný aranžmán a osobitý spev Anety predznamenali úspech u fanúšikov aj kritikov.

Zo štyroch nominácii Akadémie populárnej hudby – CENY ANDĚL 2014 premenila všetky v anjelské sošky a trikrát uspela v ankete Žebřík 2014. V roku 2015 získala cenu Anděl za videoklip k piesni Tragédie u nás na vsi a ocenenie speváčka roka v ankete Žebřík.

Aneta doteraz vydala štyri albumy: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti.

V roku 2011 si splnila sen, keď sa vydala na akustické turné Pár míst, na ktorom ju sprevádzalo sláčikové trio.

22. septembra 2017 vyšlo DVD a CD “Na vlně radosti” - záznam koncertu v pražskom Forume Karlín, ktorým speváčka na konci roku 2016 oslávila dva roky “Na Radosti”.

Aneta sa venuje aj ďalším aktivitám. Každý rok pomáha čistiť rieku Sázavu a takmer 10 rokov bola patrónkou projektu Světluška. V historickom filme „8 hláv šialenstva“, ktorý mal premiéru 12. októbra 2017, stvárnila hlavnú úlohu ruskej poetky Anny Barkovovej. Okrem filmu si vyskúšala divadlo aj tanec a spolupracovala s mnohými uznávanými osobnosťami.

 

Na mape

Top