Angel (Gabriel Vohlárik)

Angel (Gabriel Vohlárik)

Dátum: 16. marca. 2019
Miesto: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto n/V Nové Mesto nad Váhom

Vstupenky

Sobota
16
Mar 2019
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Angel (Gabriel Vohlárik)

Popis podujatia

Po rokoch spolupráce s množstvom spevákov, speváčok a skupín sa Angel (vlastným menom Gabriel Vohlárik) rozhodol vyskúšať sólo kariéru.
Urobil dobre, jeho skladbu s názvom Prisahám už môžete poznať aj z rádiového vysielania. Samostatnú spevácku dráhu možno naozaj odštartovať aj po štyridsiatke, dokonca aj v prípade, že vaším kľúčovým hudobným nástrojom sú bicie. Angel hrá na bubny už takmer tridsať rokov.
„Som hudobný samorast, hrám od svojich 13-tich rokov. Začínal som v skupine Supple People, neskôr som spolupracoval s Robom Opatovským, Martinom Madejom, Robom Pappom, či skupinou Save The Cookie.“ Zdatný bubeník si zahral aj legendami medzinárodného formátu, spevákom Chrisom de Burghom a Hot Chololate, jeho tvár si môžete všimnúť aj v klipe Robbieho Williamsa ku skladbe Love Light. „Získal som tú prácu ako mnoho iných cez reklamnú agentúru,“ vysvetľuje.
Od bubnov k mikrofónu sa prvýkrát dostal už v roku 2001, keď spevák skupiny Supple People nečakane odišiel. Nahradil ho Angel a dokonca naspieval všetky skladby na eponymnom albume. Dnes spolupracuje predovšetkým so Svetlanou Rymarenko a Bystríkom, v jeho štúdiu a v jeho produkcii však vznikli aj nahrávky Juraja Zaujeca či Márie Bundovej. Jeho celoživotným vzorom je Prince, no v súčasnosti najaktívnejšie sleduje vývoj na slovenskej hudobnej scéne. Pod umeleckým menom Angel nahral už niekoľko skladieb, dokonca aj dve duetá (s Kateřinou Petráňovou a Sandrou Urbančíkovou), nečakaný úspech však prišiel až so singlom Prisahám. „Základ piesne vznikol už asi pred deviatimi mesiacmi, samého ma prekvapilo, aký dobrý refrén som objavil,“ hovorí s úsmevom. „Užíval som si ho aj počas postprodukcie, postupne dotváral, no stále som si dával pozor, aby som neohrozil jeho jadro a silu refrénu.“ Materiál na video k pesničke zbieral niekoľko týždňov, nakrúcalo sa nielen na Slovensku, ale aj v talianskej Verone, počas náhodného výletu s chlapcami z Bystrík Bandu.
A pozor, jeho umelecké meno Angel sa číta „Angel“. „Nalepilo sa na mňa pred piatimi rokmi. Nevedel som prečo, ale teraz je mi to už jasné. Moja babička sa volala Andela, v slovenčine Angela. Veľa mi dala. Preto som Angel.“
Zdroj : Music.server.sk
Zaner je pop,reggae - ton a rock... koncert bude akusticky
Zostava :
Bicie + spev - Angel - Gabriel Vohlárk
basa - Richard Gajlík,
gitara - Juraj Zaujec

https://www.facebook.com/gabriel.vohlarik
https://www.youtube.com/watch?v=VLQm5c9sKPc
https://www.youtube.com/watch?v=_GyhJG8ma48

Rezervácie:
info@bluenote.sk
alebo na tel.čísle 0902 608 912 alebo 032 744 00 08

Na mape

Top