listky.citylife.sk

Detail info
Close
KONTRAFAKT-PBX catering 1
Součástí VIP vstupenky je exklusivní catering podávaný po celou dobu akce, včetně no-limit konzumace vybraných alko/nealko nápojů.

+1 500 Kč

;
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023

Dátum: 20. - 22. októbra 2023
Miesto: A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava
Adresa: Trnavská cesta 39, Bratislava 3 - Nové Mesto

Vstupenky

20.-22.
Okt
2023
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023
3-dňová Permanentka 20.- 22.10. 2023
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Piatok
20
Okt 2023
19:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Sobota
21
Okt 2023
19:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Nedeľa
22
Okt 2023
18:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská Sporiteľňa 2023
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Popis podujatia

Hviezdy 48. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2023 sú tu! 

Vďaka Jazzákom sa v Bratislave sa opäť predstaví svetová špička, ktorá prinesie nezabudnuteľný hudobný zážitok. Festival sa uskutoční v priestoroch A4 STUDIA na Trnavskej ceste 39 v dátumoch 20.-22.10.2023. 
 
Piatkový večer sa predstaví britský klavirista, spevák a skladateľ Reuben James, ktorý nahrával a vystupoval s megahviezdami ako Joni Mitchell, Bonnie Raitt, Herbie Hancock, John Legend, Sam Smith a Tom Misch. Ako klavirista ovláda virtuózne jazzové techniky, ako spevák má sladký, jemný soulful hlas. Ako bude znieť na jazzákoch silno naznačuje nástrojové obsadenie jeho tria: grand piano, kontrabas, bicie. Reuben James je na ostrovoch považovaný za jedného z najkreatívnejších umelcov na jazzovej scéne.

Hlavnou hviezdou piatkového večera je londýnske zoskupenie The Comet is Coming

Vlajková loď londýnskej scény bude piatkovým headlinerom jazzákov. The Comet Is Coming na čele s geniálnym saxofonistom Shabakom Hutchingsom nedávno ohlásilo koniec činnosti, naplánovaný na koniec leta - no nechali sa ešte zlákať na náš festival. Možno posledný, ale rozhodne jeden z posledných koncertov najväčších hviezd súčasného anglického jazzu bude v Bratislave!

Trio saxofonistu, bubeníka a klávesáka mieša jazz a funk s elektronickou hudbou a psychedelickým rockom: výsledkom je až kozmický jazz, inšpirovaný velikánmi ako Sun Ra a Alice Coltrane.  The Comet Is Coming funguje desať rokov, za debutový album “Channel The Spirits” vydanom na The Leaf Label bol v roku 2016 nominovaný na Mercury Prize. Ďalšie dva albumy vyšli na značke Impulse!, na svojom poslednom turné pôvodne klubová skupina hrala aj na festivaloch ako Coachella a Glastonbury.
 
Sobotný večer prinesie americkú saxafonistku Lakeciu Benjamin s projektom Phoenix britského klaviristu Kamaala Williamsa

Lakecia Benjamin je výnimočná americká saxofonistka. Pred svojou úspešnou sólokariérou vystupovala a nahrávala s umelcami ako Harry Belafonte, Anita Baker, Stevie Wonder, Duke Ellington Orchetra, Gregory Porter, The Roots, Count Basie Orchestra, Alicia Keys, Macy Gray, Kool & The Gang, a Clark Terry. Na náš festival príde so svojim kvaretom v rámci turné k novému, štvrtému albumu Phoenix - jazzový magazín Downbeat už stihol jej nahrávku označiť ako jeden z jazzových albumov roka.
 
Kamaal Williams začínal ako bubeník, no už niekoľko rokov sú jeho doménou klávesy. Po stopnutí projektu Yussef Kamaal sa rozhodol pre sólovú dráhu: po fantastických albumoch “The Return” (2018) a “Wu Hen” (2020) na jeseň prichádza tretí štúdiový. Podľa Kamaala novinka “Stings” prekvapí aj pridaním orientálnej hudby do zoznamu hudobných vplyvov. Na zozname sa už nachádzajú aj Herbie Hancock, John Coltrane, J Dilla, Miles Davis, Jamiroquai, Roy Ayers, či boombap hiphop. 
 
Kamaal Williams je známy aj tým, že na jeho koncertoch dostáva veľa priestoru improvizácia - napriek početným vplyvom ide o plnokrvný jazz. Na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa vystúpi so svojim triom v zostave klávesy, bicie, a saxofón.
 
Nedeľný večer prinesie amerického trupkára Thea Crokera a večer zavŕši 8-členné londýnske jazzové zoskupenie Kokoroko. 
 
Theo Croker je americký trubkár, skladateľ, producent, a spevák. Bol nominovaný na ceny Grammy a Echo. Je vnukom legendárneho trubkára Doc Cheathama, bol študentom nemenej slávneho Donalda Byrda. Od roku 2007 vydal sedem albumov, na aktuálnom “Love Quantum” z roku 2022 hosťujú hviezdy ako Jill Scott, Jamila Woods, a Wyclef Jean.Na Bratislavských Jazzových Dňoch Slovenská sporiteľňa bude koncertovať so svojim jazzovým kvartetom, na náš festival príde po odohratí štyroch koncertov v legendárnom londýnskom jazzov klube Ronnie Scott’s.

Kokoroko je mnohočlenná banda anglických hudobníčok a hudobníkov, na čele s trúbkárkou Sheilou Maurice-Gray. Skupina mieša gospelovú hudbu západnej Afriky s jazzom a zvukmi tanečnej scény. Ide o jedinečný, typický londýnsky sound, do ktorej každý člen prináša svoje vlastné, pestrofarebné hudobné pozadie. Spoločným menovateľom je láska k Afrobeat a highlife, a k jeho protagonistom ako Fela Kuti, Tony Allen, či King Sunny Ade, no v produkcií Kokoroko je výrazne prítomný aj vplyv Harlemu sedemdesiatych rokov. Dominantou je rytmika, a to aj v sólach a v improvizáciách. 

Nedeľný headliner Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa prináša na náš festival nespútanosť a živelnosť spojenú s geniálnou muzikalitou a neodolateľným zvukom,  ktorý reprezentuje tak korene, ako aj budúcnosť jazzu.

Ceny vstupeniek:

!!! Denná vstupenka – voľné sedenie – LIMITOVANÝ POČET PRVÝCH 100 VSTUPENIEK ZA 27,- Eur !!!

Denná vstupenka – voľné sedenie – 37,- Eur
Denná vstupenka – na miesto – 47,- Eur
Denná vstupenka – VIP – 81,- Eur
Permanentka – voľné sedenie – 83,- Eur
Permanentka – na miesto – 113,- Eur
Permanentka – VIP – 189,- Eur
Viac info na : www.bjd.sk 

Cena VIP vstupeniek zahŕňa : nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje, teplé a studené občerstvenie.

Deti do 12 rokov vstup zdarma (s dospelým doprovodom).
Osoby s preukazom ZŤP majú tiež vstup zdarma. Doprovod ZŤP, má vstupenku za polovičnú sumu. 
Preukaz je potrebné predložiť pri vstupe na festival.
 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top