listky.citylife.sk

Detail info
Close

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2024

Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2024

Dátum: 18. - 20. októbra 2024
Miesto: A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava
Adresa: Trnavská cesta 39, Bratislava 3 - Nové Mesto

Vstupenky

18.-20.
Okt
2024
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2024
3-dňová Permanentka 18.- 20.10. 2024
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Piatok
18
Okt 2024
19:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2024
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Sobota
19
Okt 2024
19:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2024
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Nedeľa
20
Okt 2024
18:00
Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa 2024
A4 Studio, Trnavská cesta 39 Bratislava

Bratislava 3 - Nové Mesto

Popis podujatia

Hviezdy 49. ročníka Bratislavských Jazzových Dní Slovenská Sporiteľňa 2024 sú tu! 

Vďaka Jazzákom sa v Bratislave sa opäť predstaví svetová špička, ktorá prinesie nezabudnuteľný hudobný zážitok. Festival sa uskutoční v priestoroch A4 STUDIA na Trnavskej ceste 39 v dátumoch 18.-20.10.2024.

Hlavnou hviezdou piatkového večera je americké zoskupenie Knower (USA) s projektom Knower Forever

Knower je americké jazz-funkové duo, ktoré naživo vystupuje ako vysokooktánový šesťčlenný ansámbl. Koncerty sú podstatou existencie skupiny - tá rozohní akékoľvek jazzové, funkové, či jazzrockové obecenstvo. Knower sa stal hviezdou kalifornského jazzu pred desiatimi rokmi - ako najtalentovanejšiu jazzfunkovú kapelu v Los Angeles ju vtedy promoval Quincy Jones, hneď na to sa zúčastnila nahrávania albumu “Family Dinner – Volume 2” legendárnych Snarky Puppy.

Skupinu tvoria Louis Cole (basgitara, bicie, gitary, klávesy, vokály) a Genevieve Artadi (basgitara, klávesy, vokály), na kompletnú kapelu ich doplňujú vždy famózni hráči na saxofón, basgitaru a klávesy. Zloženie kapely je premenlivé, v minulosti s Knower vystupovali basgitaristi ako Tim Lefebvre a MonoNeon, klávesák Jonah Nilsson (Dirty Loops), alebo gitarisa Cory Wong. Na náš festival Knower prichádza s piatym albumom “Knower Forever”, ktorý vyšiel v roku 2023. Očakávajte od nich horúci funk, skvelé akordy, hĺbavé melódie a vokály, ktoré divákov zavedú na nezabudnuteľný koncert plný neskutočných, vzrušujúcich momentov. 

Sobotný večer prinesie britskú hudobnú skupinu Gogo Penguin (UK)

Skupina je momentálne vlajkovou loďou novej britskej jazzovej vlny, ktorá je už niekoľko rokov dôležitou súčasťou celosvetovej progresívnej jazzovej scény. 

Na novom albume “Everything Is Going to Be OK” (Sony Music) kapela srší optimizmom nových začiatkov, s novým bubeníkom, novou nahrávacou spoločnosťou a jemne aktualizovaným a rozvinutým zvukom, čím nastoľuje zvukovo slobodnejšiu a rytmickejšiu éru. Obrodený GoGo Penguin bude headlinerom sobotného večera na Jazzákoch. Ako v posledných rokoch je u nás dobrým zvykom, opäť prinášame špičkovú skupinu britskej novej jazzovej vlny.

Nedeľný večer predstaví hneď 2 jazzové legendy - amerického gitarového mága Billa Frisella (USA) a francúzskeho akordeonistu Richarda Galliana (FR).

Richard Galliano 
je nepochybne najslávnejším žijúcim akordeonistom, ktorý je hviezdou nielen jazzovej, ale aj klasickej a world-music scény. Je jedným z mála, ktorého sme aj tretíkrát pozvali na Bratislavské Jazzové Dni Slovenská sporiteľňa – naposledy u nás hral v roku 2010 so svojim legendárnym projektom The Tangaria Quartet.

Na tohtoročné Jazzáky príde Richard Galliano so svojim aktuálnym New York Tango Triom, s ktorým hrá skladby z repertoáru svojho kamaráta Astora Piazzolu, doplnený o vlastné kompozície.

Bill Frisell je americký jazzový gitarista, ktorý sa prvýkrát preslávil ešte v 80. rokoch - svoje prvé tri albumy vydal na kultovej značke ECM Records.

Napriek tomu, že Frisell už styri desaťročia patrí do absolútnej prvej ligy, jeho historicky prvý koncert v Bratislave bude na tohtoročných Jazzákoch! Na náš festival príde s repertoárom, ktorého základom je fantastický dvojalbum “Four”, ktorý vyšiel pred dvoma rokmi na značke Blue Note. Album ponúka nové interpretácie predtým nahraných Frisellových originálov, ako aj deväť nových skladieb. Projekt predstavil novú zostavu hudobných priateľov- na klavíri hrá Gerald Clayton zo stajne Blue Note, na bicích Johnathan Blake a na saxofóne, klarinete a basklarinete dlhoročný spolupracovník Greg Tardy. Atmosféra albumu odráža Frisellovu náklonnosť k americane a bluesu, nahrávka ale slúži iba ako základ - naživo je dôležitá spontánna, kooperatívna orchestrácia, hĺbku charakteru hudby určujú aj rafinované rozhodnutia na pódiu.

Ceny vstupeniek - EARLY BIRD platia do 8.7.2024 !!!  

Denná vstupenka – voľné sedenie - 30,- Eur
Denná vstupenka – na miesto – 47,- Eur
Denná vstupenka – VIP – 81,- Eur
Permanentka – voľné sedenie – 83,- Eur
Permanentka – na miesto – 113,- Eur
Permanentka – VIP – 189,- Eur

Cena VIP vstupeniek zahŕňa : nealkoholické nápoje, alkoholické nápoje, teplé a studené občerstvenie.

Deti do 12 rokov s dospelým doprovodom s platnou vstupenkou majú vstup zdarma. 

Zľavnené vstupné pre ZŤP/ZŤP-S neposkytujeme. Výnimkou sú vozíčkari, ktorí majú vstup zdarma. Takýto vstup je možné získať len na mieste. Sprievodná osoba platí vstup v polovičnej sume.
Viac info na : www.bjd.sk


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

google maps
Top