Česká filharmónia Semyon Byčkov, dirigent

Česká filharmónia Semyon Byčkov, dirigent

Dátum: 12. októbra. 2018
Miesto: Koncertná sieň SF Bratislava

Vstupenky

Piatok
12
Okt 2018
19:30

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Česká filharmónia Semyon Byčkov, dirigent
Koncertná sieň SF

Bratislava

Popis podujatia

Piatok 12.10. o 19.30 h Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

Česká filharmónia
Semyon Byčkov, dirigent
Pražský filharmonický zbor
Lukáš Vasilek, zbormajster
Christiane Karg, soprán
Elisabeth Kulman, mezzosoprán

Gustav Mahler Symfónia č. 2 c mol Vzkriesenie

Chcel svojimi symfóniami objímať všetky svety, všetky vesmíry... Vízie Gustava Mahlera môžu pôsobiť megalomansky, ba až chorobne. On sám celý život trpel nevyjasnenými otázkami vo vzťahu k svojej osobnosti, a preto si vysníval symfonický projekt, v ktorom sa jeho neistota a labilita rozptýlili v masívnych gestách. Už v Symfónii č. 1 naprojektoval postavu Titana, ženúceho sa za odopieraným šťastím. V Symfónii č. 2 tohto Titana uvádza do predpeklia, aby ho však napokon vzkriesil. Mahler prežil svoj profesionálny život najmä ako operný dirigent; Symfónia č. 2 je strhujúcim útvarom na rozhraní reality a divadla. Je súčasne výrazne autobiografickou kompozíciou.
„V hudobnom svete, ktorý je čím ďalej tým viac globalizovaný a uniformný, patrí orchester, ktorý si zachováva autentický výraz a zvuk, k svetovým umeleckým pokladom,“ uviedol Semyon Byčkov, keď ho Česká filharmónia požiadala, aby sa stal nástupcom milovaného Jiřího Bělohlávka. Semyon Byčkov sa vracia na BHS po dvoch rokoch, keď v roku 2016 účinkoval na festivale s Kráľovským orchestrom Concertgebouw so sídlom v Amsterdame.
Koncertom Českej filharmónie si pripomíname 100 výročie vzniku ČSR. (Slovenská filharmónia účinkovala na záverečnom koncerte festivalu Pražská jar 3. 6. 2018).

Galéria

picture Česká filharmónia Semyon Byčkov, dirigent

Na mape

Top