DOUBLE VOICE & PIANO EVENING

15th KlezMORE Festival Vienna & Bratislava
DOUBLE VOICE & PIANO EVENING

Dátum: 5. novembra. 2018
Miesto: ZUŠ Miloša Ruppeldta Bratislava

Vstupenky

Pondelok
5
Nov 2018
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
DOUBLE VOICE & PIANO EVENING

Popis podujatia

POLINA SHEPHERD (GB/RU) & KARINE SARKISJAN (ARM)

Karine Sarkisjan
Rodáčka z arménskeho Jerevanu predstavuje unikát na slovenskej hudobnej scéne svojou brilantnou kombináciou klavírnej hry a jedinečného vokálneho prejavu. Okrem toho sa Karine s obľubou venuje aranžovaniu ľudových piesní pre rôzne nástrojové obsadenia, ako aj zborových skladieb (o.i. Ave Maria, ktorú v premiére uviedol Slovenský filharmonický zbor). Karine je vyhľadávanou umelkyňou pre iné hudobné zoskupenia a tak hosťuje na koncertoch skupín Balkanansambel, Bashavel, Preßburger Klezmer Band (na ktorého CD Tsvantsik Yorn sa predstavila), Shum Davar, Pacora trio a Kaschauer klezmer Band. Venuje sa taktiež aj scénickej hudbe (spolupráca so Slovenským národným divadlom, s Martinským komorným divadlom a iné). Karine sa predstavila ako jedna z hviezd veľkých klezmerových festivalov Ľvove a Petrohrade, kde jej interpretáciu jidiš piesní vysoko ocenili aj také legendy ako Lorin Sklamberg a Michael Alpert. Karine tak právom prináleží miesto medzi top interpretmi slovenskej world music.

Polina Shepherd
Polina, rodáčka z ruskej Kazane (hlavné mesto Tatarstanu), sa po absolvovaní tamojšej Štátnej akadémie stala členskou prvej ruskej klezmer kapely po perestrojke pod názvom Simcha. V súčasnosti pôsobí ako interpretka a skladateľka vlastných piesní, ktoré interpretuje s dychovkou Fanfara pôsobiacou v prímorskom Brightone a ďalšími zoskupeniami. Polina je často prizývanou profesorkou židovskej vokálnej hudby a interpretácie a pôsobí aj ako programová riaditeľka klezmerových festivalov v Moskve, Kazani, Paríži, Charkove, Brightone a iných európskych mestách. Skomponovala viac ako 100 skladieb pre divadelné predstavenia, spevácke zbory, klavír a tradičné súbory židovskej hudby. Ako sólový interpret prezentuje šírku originálnych kompozícií a tradičných piesní, lyrických aj epických, vianočné a svadobné piesne, tance a ďalšie druhy ľudovej piesne. Iná časť jej repertoáru predstavujú tak veľmi Rusmi milované romance z 18.-19. storočia. So svojím sólovým projektom absolvovala turné v Rusku, USA, Kanade, Švajčiarsku, Belgicku a Brazílii. Jej najnovší sólo album Three Centuries Ago v ruštine a jidiš je predstavením nielen jej vlastnej hudby, ale aj poézie.

Úchvatný vokál (Musician)
Shepherdovej skladby sú vysoko originálne a citlivé... Polinina hra na klavíri vylepšuje jej nádherné skladby... Jej hudba vyjadruje cit, humor a pátos... (Songlines)
Speváčka Polina Shepherd sa narodila na Sibíri v hudobnej rodine a dlhodobo sa venuje východoeurópskej židovskej a ruskej hudbe. Kombinuje virtuózny vokálny talent s jeho emočným podaním. Polina srší energiou z tých istých zdrojov, ktoré robia flamenco a blues tak výnimočnými. (Portuguese American Journal).

Galéria

picture DOUBLE VOICE & PIANO EVENING
picture DOUBLE VOICE & PIANO EVENING

Na mape

Top