Divadlo v Záhrade: Stoličky

Divadlo v Záhrade: Stoličky

Dátum: 18. októbra 2012
Miesto: žž (nepouzivat) Divadlo Meteorit
Adresa: , Bratislava

Vstupenky

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Divadlo v Záhrade: Stoličky
18.10.2012 o 19:00 hod. - vstupenka SENIORI
Štvrtok
18
Okt 2012
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Divadlo v Záhrade: Stoličky

Popis podujatia

Divadlo v Záhrade: Stoličky (na motívy hry E. Ionesca)

Čas: štvrtok 18. októbra 2012
Miesto: Medzinárodné divadlo Meteorit, Čulenova 3, Bratislava

Vstupné: 5,- Eur
vstupné pre seniorov: 3,- Eurá

Piati seniori z Banskej Bystrice, z ktorých niektorí stoja na javisku prvýkrát, dokázali Ionescovu absurdnú drámu naplniť zmyslom a posunúť tak hranice divadla bližšie k neviditeľnému. Preto je potrebné vnímať túto inscenáciu všetkými zmyslami. Je potrebné nestrácať sa v osamelom pohľade cez okno, je potrebné hovoriť o ambíciách, minulosti, detailoch komických i bolestných, súkromnom živote či vyhliadkach na budúcnosť. Je potrebné hovoriť o zmysle existencie v dobe, v ktorej jednotlivci zabudli na svoje poslanie.
Tvorivý proces prebiehal počas šiestich mesiacov. Pravidelné stretávanie sa a rozprávanie na témy času a večnosti, čakania, ambícií, splnených i nesplnených, nás všetkých vnútorne posúvali ďalej. Autentickú životnú skúsenosť starších ľudí, ich spomienky, názory a múdrosť sa inscenátori pokúsili začleniť do fragmentov pôvodného Ionescovho textu, ktorý nadobudol v rámci režijno-dramaturgickej koncepcie metafyzický rozmer. Základná dejová línia – čakanie Starčeka a Starenky na hostí a Rečníka, ktorý im má sprostredkovať Starčekovo posolstvo ľudstvu – zostala zachovaná, avšak obohatená symbolmi a aktualizovaná o súčasné reálie a osobitý pohľad skutočných starčekov a stareniek. Nadhľad, ktorí títo ľudia dokázali do inscenácie vniesť, je inšpirujúci a odvážny.
Hrajú: Marta Nováková, Janka Brndiarová, Hedviga Antalová, Milan Valašťan, Jozef Lapin

Celý výnos zo vstupného je určený na podporu zbierky LIENKA POMOCI.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top