EDDA művek

EDDA művek

Dátum: 4. mája 2019
Miesto: Amfiteáter Tornaľa

Vstupenky

Sobota
4
Máj 2019
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
EDDA művek

Popis podujatia

Skupina Edda  svoju prvú platňu vydala v roku 1979 a spôsobila ňou obrovský rozruch na hudobnej scéne, pretože v období socializmu to bolo niečo nečakane čerstvé, úprimné a progresívne. Snahou členov kapely nebolo iba zabávať obecenstvo, ako to robili "estrádni rockeri" tých čias, ale vo svojich textoch sa zaoberali problémami jedinca v spoločenstve, spievali o mladých rebeloch, ktorí sa nevedia začleniť do fádneho spoločenstva - teda o témach, ktoré boli vtedy pokladané za tabu. Názov skupiny Edda pochádza z islandského jazyka, slovo znamená "hrdinský spev".

 Motorom už viac ako 45 ročnej skupiny bol, a stále je charizmatický spevák Attila Pataki. Okolo neho sa počas rokov vymenili osemnásti muzikanti, z pôvodnej zostavy ostal iba on. Muzika kapely sa zmenila, dnes hrá melodický, "premakaný", bohato aranžovaný, ale viac mainstreamový rock. Aj vo svojich textoch sa snaží páčiť širšej verejnosti. No napriek tomu má snáď najvernejšiu bázu fanúšikov v Maďarsku a v okolitých štátoch. Doposiaľ predala viac ako 5 miliónov hudobných nosičov v Európe, vydala 33 platní, posledná vyšla v minulom roku.     


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture EDDA művek
picture EDDA művek

Na mape

Top