Festival židovskej kultúry Mazal tov 2015

Festival židovskej kultúry Mazal tov 2015

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Gitla (Izrael)

Dátum a miesto konania/Date and place of event:
25.06.2015 o 20:00 hod., Atelíér Woont, Strojárenská 3, Košice

Cena/Price: 7€, na mieste konania akcie 10€

Viac info/More informations: Typ hľadiska - voľné sedenie!

Popis/Description: 

Gitla je výrazný talent izraelskej hudobnej scény. Folková speváčka a skladateľka s anjelským hlasom.

Izraelská speváčka, pesničkárka a skladateľka Gitla Yosub vyrastala na severe Izraela v hudobníckej rodine. Bola sólistkou v detskom speváckom zbore a v štrnástich rokoch začala skladať vlastné piesne. Jej hudobná výpoveď sa vyznačuje originalitou, otvorenosťou a vrúcnosťou. Piesne sú jej osobnou výpoveďou o vlastnom svete, detstve, ľuďoch, ktorí ju ovplyvnili, o láske k prírode a silnom pute k minulosti.

Ako nazávislá hudobníčka Gitla považuje za mimoriadne dôležité, aby sa plne podieľala na všetkých fázach produkcie svojich piesní. V máji 2014 zvíťazila s piesňou „Teeth and Bones“ v celonárodnej speváckej a kompozičnej súťaži, ktorú organizuje BPM College – popredná hudobno-vzdelávacia a hudobno-produkčná inštitúcia v Izraeli. Producent a porotca Ofir Me’iri, sa o Gitle pochvalne vyjadril: „Najviac ma zaujal jej excelentný, uchvacujúci spev, ktorý mi pripomína mnohé z toho, čo milujem – Joni Mitchell, Bjork. Očarila ma aj jednoduchosť aranžmánov, z ktorých dýcha vôňa šírych zelených polí.“ Gitla získava čoraz viac priaznivcov doma i v zahraničí.


Sumsum (Izrael)

Dátum a miesto konania/Date and place of event:
26.06.2015 o 20:00 hod., Kasárne Kulturpark Košice

Cena/Price: 7€, na mieste konania akcie 10€

Viac info/More informations: Typ hľadiska - voľné sedenie!

Popis/Description: 

Hudobná smršť, ktorá roztancuje každého, divoká a dynamická. Izraelská kapela Sumsum hrá a spieva originálny folklórny materiál z celého sveta, inšpiruje sa najmä rómskou tradičnou hudbou, lokálnymi blízkovýchodnými vplyvmi, klezmerom a gréckou hudbou. Kapela vznikla v roku 20008 v Izraeli. Jej spoločná cesta sa začala náhodným stretnutím hudobníkov na festivale v Turecku, pokračovala pouličnými vystúpeniami v uliciach Európy a vyústila do stoviek koncertov v hudobných kluboch, na festivaloch, oslavách a kultúrnych podujatiach v Európe, Ázii a v Austrálii. Neexistuje spôsob, akým by sa dala opísať mágia toho, čo sa udeje na pódiu a v hľadisku počas vystúpení Sumsum. Zakaždým je to niečo iné, nové. V ich vystúpeniach sa spája virtuozita s vtipom, teatrálnym speváckym prejavom a špecifickou zostavou nástrojov (buzuki, husle, gitara, saxofón, kontrabas a perkusie). Zmes hudobných štýlov, netradičného zvuku a vášne uchvacuje publikum a získava kapele desaťtisíce verných fanúšikov. Aj vy ste srdečne pozvaní pripojiť sa k tejto opojnej hudobnej oslave!


Létající rabín (CZ)

Dátum a miesto konania/Date and place of event:
27.06.2015 o 19:00 hod., Kasárne Kulturpark Košice

Cena/Price: 7€, na mieste konania akcie 10€

Viac info/More informations: Typ hľadiska - voľné sedenie!

Popis/Description:

Létající rabín je jedinečná klezmerová kapela so starosvetským šarmom a súčasnou energiou. Starodávne okúzľujúce melódie židovskej východnej Európy, piesne v jazyku jidiš a v súčasných českých prekladoch. 

Létající rabín je päťčlenný ansámbel hrajúci klezmer – teda tradičnú inštrumentálnu hudbu východoeurópskych židov, ktorá prežívala najväčší rozkvet na prelome 19. a 20. storočia. Východiskom jeho tvorby je tradičný zvuk, folkloristický prístup a cieľom súčasná a zároveň nadčasová muzika. Inštrumentálny klezmer sa v jeho tvorbe prelína s piesňami v jidiš a ďalších jazykoch, ku ktorým kapela tvorí vlastné texty, ktoré – verné tradícii jidiš folklóru, iskrivo reflektujú našu dobu.

Létající rabín (založený v roku 2001) absolvoval stovky koncertov po Českej republike aj v Európe a v marci 2010 koncertoval v USA (New York, Washington DC). Je laureátom Medzinárodného folklórneho festivalu Strážnice 2011, držiteľom Ceny Olomouckého kraja 2011, Ceny mesta Prostějov 2008 a víťazom festivalu Zahrada 2006.

www.letajicirabin.cz
www.mazaltov.sk

Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture Festival židovskej kultúry Mazal tov 2015
Top