Janáček / Merta

JANÁČEK 2023
Janáček / Merta

Dátum: 4. marca 2023
Miesto: Galéria Umelka, Dostojevského rad 2, Bratislava
Adresa: Dostojevského rad 4533, Bratislava

Vstupenky

Sobota
4
Mar 2023
19:00
Janáček / Merta

Popis podujatia

Janáček 2023

4. 3. 2023
Sobota
Galéria Umelka

Janáček / Merta

Vladimír MERTA (CZ), spev, gitara, slovo

Konvergencie sú známe prepájaním štýlov a umelcov rôzneho zamerania. Nie je tomu inak ani v prípade festivalu venovanému hudbe Leoša Janáčka. Naše pozvanie predviesť vybrané Janáčkove piesne a prepojiť ich s vlastnou pesničkárskou tvorbou prijal výnimočný hudobník, publicista, esejista a spisovateľ Vladimír Merta. Svoj sólový koncert odohrá v legendárnej „Umelke“, mieste zásadných stretnutí umelcov a slobodomyseľných ľudí počas Nežnej revolúcie.
Vladimír Merta sa narodil 20. januára 1946 v Prahe. Patrí medzi slávne pesničkárske hviezdy z čias normalizácie. Spolu s ďalšími folkovými spevákmi (K. Krylom, J. Hutkom, V. Třešňákom) sa stal symbolom odporu proti komunistickému režimu.
www.vladimirmerta.cz


Trvanie koncertu: 75 minút bez prestávky

Celý program festivalu Konvergencie – JANÁČEK 2023: www.konvergencie.sk
Zmena programu a účinkujúcich vyhradená. Pre aktuálne informácie sledujte webstránku www.konvergencie.sk a www.facebook.com/konvergencie.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Odporúčané

Top