listky.citylife.sk

KAREL PLÍHAL - koncertné turné - 40 ROKOV NA SCÉNE

KAREL PLÍHAL - koncertné turné - 40 ROKOV NA SCÉNE

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

KAREL PLÍHAL – koncertné turné  -  40 ROKOV NA SCÉNE.

Karel Plíhal je synonymom českého folkového pesničkárstva už niekoľko desaťročí. I keď označenie „folkař“ zďaleka nevystihuje široký záber a podstatu jeho tvorby. Je totiž nielen pesničkárom, ale i básnikom s vycibreným zmyslom pre humor a iróniu, zároveň skvelým muzikantom s citom pre vypointovanú  nezabudnuteľnú melódiu a harmóniu, skvelým inštrumentalistom a tak trochu aj hercom – ústrednou postavou vždy nezabudnuteľných a jedinečných živých vystúpení, na ktorých si vystačí s gitarou a svojou poetikou. I tak spoľahlivo ovládne sálu plnú ľudí – dá im možnosť zamyslieť sa, zasmiať - i keď niekedy cez slzy - ale taký je predsa život. A ten vie Karel Plíhal zhmotniť vo svojich piesňach jedinečne a nezameniteľne.  

Je autorom viac ako desiatky autorských albumov, spolupracoval a nahrával s Emilom Pospíšilom, na svoje konto si pripísal aj autorstvo viacerých scénických kompozícií pre divadlá i film. Jeho album Vzduchoprázdniny bol ocenený cenou hudobnou Anděl.

Jeho zatiaľ posledným vydaným albumom je súhrnné vydanie Alba a bonusy,  neustále však pracuje na nových piesňach a tie spolu so svojimi najlepšími prináša v sérii jedinečných koncertov aj na Slovensko. Zdravotné obmedzenie mu v posledných rokoch znemožňuje hrať na gitaru, na koncertoch ho preto sprevádza gitarista Petr Fiala, s ktorým si rozumie nielen ľudsky, ale hlavne hudobne.  Sám Plíhal svoje piesne obohatil o hru na iný strunový nástroj – mandolu. Je naladená o kvintu nižšie a jej súznenie s gitarou znie absolútne magicky.

Po viacročnej koncertnej odmlke budú mať v júli 2022 Plíhalovi slovenskí priaznivci jedinečnú príležitosť  prísť si vypočuť svojho obľúbeného pesničkára na tradičné i netradičné miesta po celom Slovenku. Koncertná šnúra začína v Bratislave a po zastávkach v Nitre, Banskej Štiavnici, či Liptovskom Mikuláši  prinesie aj isto nezabudnuteľné koncerty v prekrásnej scenérii Spišského hradu a Hradu Beckov.

20.7.2022 o 19,30  Nitra, Synagóga  -   voľné sedenie ,
Vstupné : 17 EUR  v predpredaji, 20 EUR na mieste , 

21.7.2022 o 19,30  Banská Štiavnica, Amfiteáter , voľné sedenie .
V prípade zlého počasia Kultúrne centrum, Kamerhofská 177, BŠ
Vstupné 17 EUR  v predpredaji, 20 EUR na mieste 

22.7.2022 o 19,30 Spišský Hrad , voľné sedenie
Vstupné : 17 EUR  v predpredaji, 20 EUR na mieste 

23.7.2022 o 19,30  Liptovský Mikuláš, Synagóga, voľné sedenie
Vstupné : 17 EUR  v predpredaji, 20 EUR na mieste 

24.7.2022 o 19,30  Hrad Beckov , voľné sedenie
Vstupné : 17 EUR  v predpredaji, 20 EUR na mieste ​Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top