KONVERGENCIE 2021 / PIAZZOLLA

KONVERGENCIE 2021 / PIAZZOLLA
KONVERGENCIE 2021 / PIAZZOLLA

Dátum: 26. mája - 12. júna 2021
Miesto: Bratislava
Adresa: -, Bratislava

Vstupenky

26.Máj
-
12.Jún
2021

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
KONVERGENCIE 2021 / PIAZZOLLA
26.5. - 12.6. 2021 - PERMANENTKA
Bratislava

Bratislava

Popis podujatia

V roku 2021 si hudobný svet pripomína 100 rokov od narodenia génia argentínskeho tanga, hráča na bandoneóne a skladateľa Astora Piazzollu (1921 – 1992). Tento bohém, búrlivák, bonviván a svetobežník navždy zmenil podobu tradičného tanca, ktorého temperament a vášeň spojil s bezprostrednosťou jazzu a sofistikovanosťou klasickej hudby. Tak vzniklo „tango nuevo“, nové tango, tango na počúvanie a snívanie.

Festival Konvergencie si Piazzollovu výnimočnú tvorbu pripomenie špeciálnou edíciou festivalu, ktorú sme z tradičného februárového termínu posunuli na neskorú jar. Úvodným podujatím Konvergencií bola slovenská online premiéra oceňovaného dokumentu The Years of the Shark (Roky žraloka) od režiséra Daniela Rosenfelda, ktorú festival pripravil v spolupráci s Kinom Lumière (18. 4.). V máji a júni sa možno tešiť na čítanie z Piazzollových memoárov s Robertom Rothom (26. 5.), koncert Milonga per tre (30. 5.) z virtuóznych aranžmánov Piazzollových diel od svetoznámeho brazílskeho gitaristu Sérgia Assada. Skladby zaznejú v Záhrade Domu Albrechtovcov v interpretácii gitaristov Ondreja Veselého a Martina Krajča, huslistu Petra Bieleho, akordeonistu Borisa Lenka a violončelistu Jozefa Luptáka. Tango a noc patria spolu. Boris Lenko vytvoril pre Konvergencie dramaturgiu nočného koncertu Hora Cero (5. 6.), na ktorom sa stretnú hudobníci, ktorí sa, rovnako ako Piazzollova hudba, vo svojich hudobných dobrodružstvách nenechajú obmedzovať hranicami žánrov: bandoneonista Martin Chovanec, huslista Stanislav Palúch, violončelista Jozef Lupták, klavirista Ladislav Fančovič a kontrabasista Juraj Griglák. Na festivale nebude chýbať ani vystúpenie súboru ALEA, ktorý patrí k priekopníkom uvádzania Piazzollovej hudby na Slovensku. Ako hostia sa v programe nazvanom Concierto para Quinteto (11. 6.) predstavia speváčka Adriena Bartošová, gitarista Miloš Železňák a Martin Chovanec. Exkluzívnym hosťom Konvergencií bude bandoneonista Marcelo Nisinman (31. 5.), ktorý patril medzi Piazzollových priateľov a žiakov.

Permanentka platí na celý festivalový program.

Vstup na všetky podujatia sa riadi aktuálnymi protipandemickými opatreniami. Pre aktuálne informácie sledujte webstránku www.konvergencie.sk.

26/05/21 / 19:00 / Nádvorie Primaciálneho paláca 
Balada para un loco / čítanie z memoárov Astora Piazzollu / R. Roth, B. Lenko

30/05/21 / 18:00 / Záhrada Domu Albrechtovcov 
Milonga per tre / Piazzollova hudba v aranžmánoch Sérgia Assada/ O. Veselý, M. Krajčo, P. Biely, B. Lenko, J. Lupták

30/05/21 / 19:30 / Záhrada Domu Albrechtovcov 
Five Tango Sensations/ B. Lenko, Konvergencie Quartet

31/05/21 / 19:00 / Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu 
ChamberJam Quintet / Extasis, New Tango music / koncert kvinteta Marcela Nisinmana - Piazzollovho priateľa a žiaka/ M. Nisinman, ChamberJam Quintet

04/06/21 / 19:00 / Štúdio L+S 
Hora cero / nočný koncert z diel Astora Piazzollu/ B. Lenko, M. Chovanec, S. Palúch, J. Lupták, J. Griglák, L. Fančovič

11/06/21 / 19:00 / Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava
Concierto para quinteto / Cuatro estaciones porteñas v originálnej verzii, slovenská premiéra koncertu pre kvinteto, diela Piazzollu, P. Zagara a S. Palúcha/ ALEA, A. Bartošová, M. Železňák, M. Chovanec

12/06/21 / 19:00 / Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu 
Slovenské tango/ Bratislava Hot Serenaders, J. Bartoš, M. LasicaTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top