LEKCIA

LEKCIA

Dátum: 28. októbra - 12. novembra 2019
Miesto: Divadlo Aréna - LOFT Bratislava

Vstupenky

Pondelok
28
Okt 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
LEKCIA
Utorok
12
Nov 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
LEKCIA

Popis podujatia

Groteskná karikatúra absurdného vzťahového trojuholníka. Profesor Roth so svojimi bizarnými metódami má pre vás pripravenú lekciu, na ktorú do smrti nezabudnete.

„Grotesku a karikatúru treba radikálne posilniť a postaviť ako protiklad k vyblednutej duchaplnosti salónnej komédie.“ – povedal pred viac ako šesťdesiatimi rokmi popredný predstaviteľ absurdného divadla Eugène Ionesco. Dnes naberajú rovnakú, ak nie ešte väčšiu silu ako v roku 1957.

Mladá žiačka si túži urobiť totálny doktorát, preto musí zvládnuť nielen aritmetiku, ale najmä základy lingvistiky a zrovnávacej filológie, ktorej sa oddaná profesorova slúžka desí najviac. Autorova slovná ekvilibristika vytvára absurdne smiešne, groteskné situácie s tajomnou hororovou atmosférou, ktoré vás presvedčia o tom, že spočítavanie základných čísel či vyslovovanie písmenka „s“ nemusí byť vždy také ľahké, ako sa na prvý pohľad môže zdať... Absurdný vzťahový trojuholník odhaľuje brutálnu podstatu pravdy veľkého divadla sveta, ktorá je komická i tragická zároveň.

Profesor Roth so svojimi bizarnými učebnými metódami má pre vás pripravenú lekciu, na ktorú do smrti nezabudnete!

Lekcia Eugèna Ionesca bola prvýkrát uvedená na scéne Vreckového divadla (Le Théâtre de Poche Montparnasse) 20. februára 1951.

Predstavenie sa hrá v LOFT ARÉNA.
UPOZORNENIE: LOFT ARÉNA sa nachádza na poschodí a do sály nie je možný bezbariérový prístup.

komická dráma
25.10.2019
DÁTUM PREMIÉRY

1 hod. 10 min.
BEZ PRESTÁVKY

Tvorcovia
RÉŽIA RASTISLAV BALLEK
PREKLAD ALBERT MARENČIN
DRAMATURGIA SAŠA SARVAŠOVÁ
SCÉNA VIKTOR FREŠO
KOSTÝMY A SVETELNÝ DIZAJN DOROTA VOLFOVÁ

Hrajú
ROBERT ROTH

MONIKA POTOKÁROVÁTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Zmeny a upozornenia

ZRUŠENÉ - LEKCIA - 26.11.2019 a 5.12.2019 o 19:00 hod.

Predstavenie LEKCIA, ktoré sa malo konať dňa 26.11.2019 a 5.12.2019 o 19:00 hod. v Divadlo Aréna, je ZRUŠENÉ!

Klienti môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili.

Vstupenky uhradené Benefitovou poukážkou je nutné doručiť v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 17:00 hod. na pobočke Ticketportal Central, Metodova 6, Bratislava.
V prípade, ak si klient zakúpil vstupenky prostredníctvom internetu, môže požiadať o vrátenie peňazí nasledujúcim spôsobom:
pri platbe formou CARDPAY (platba kartou) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená,
pri platbe formou internet banking (napr.: SporoPay, ČSOBpay, TatraPay , ePlatby VÚB, ...) - mailovou formou/mailom na adrese reklamacie@ticketportal.sk. K žiadosti o vrátenie je potrebné doložiť vstupenky, najlepšie vo formáte PDF. V prípade že boli vstupenky doručené poštou je nutné ich zaslanie na adresu Ticketportal SK s.r.o., P.O.Box 5, 810 08 Bratislava. Tak isto prosíme aj o doloženie detailu transakcie, v ktorom je zreteľne uvedená suma, dátum, číslo účtu platcu a prijímateľa finančných prostriedkov. Platba bude prevedená v prospech účtu, z ktorého bola hradená.

Ďalšie informácie na:
TLAČOVÉ SPRÁVY
ZMENY A ZRUŠENIA

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu. Za pochopenie ďakujeme.


Top