listky.citylife.sk

Detail info
Close

MOZART: Hudba z hradu Seisenburg – Lotz Trio

MOZART: Hudba z hradu Seisenburg – Lotz Trio

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

V koncertnej sieni Klarisky sa 30. augusta 2021 o 19:00 uskutoční prvý z odložených koncertov Bratislava Mozart Festivalu 2020. Na koncerte s názvom Hudba z hradu Seisenburg sa predstaví popredná slovenská formácia Lotz Trio – Róbert Šebesta, Ronald Šebesta, Igor Františák, ktorá uvedie Terzetti K. 439b pre trio basetových rohov Wolfganga Amadea Mozarta ako súčasť prezentácie svojej novej nahrávky s rovnomenným anglickým titulom Music from Seisenburg Castle.
Nahrávka (realizovaná vo vydavateľstve PAVLÍK records) je premiérovým záznamom skladieb Mozartových terzett K. 439b na historických basetových rohoch podľa seisenburského rukopisu (c. 1790), ktorý zmienenému opusu po dlhých rokoch rôznych modifikácií vracia pôvodnú podobu skladieb napísaných pre trio basetových rohov aj s originálnym poradím častí a ich zoskupením do štyroch terzett. Vďaka nemu si poslucháči môžu po vyše 200 rokoch vypočuť Mozartov opus K. 439b v pôvodnej verzii tak, ako ho načrtával stratený rukopis diela.
Partnerom koncertu je Bratislavské kultúrne a informačné stredisko a Univerzitná knižnica v Bratislave. Koncert sa uskutočňuje s finančnou podporou Hudobného fondu.
Bratislava Mozart Festival bude pokračovať v tradičnom jesennom termíne od 29.10.2021 kombináciou nového programu ročníka 2021 a ďalšieho z odložených koncertov.

program:
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
Terzetti K. 439b

účinkujú:
Lotz Trio
Róbert Šebesta – basetový roh I. , umelecký vedúci
Ronald Šebesta – basetový roh II.
Igor Františák – basetový roh III.


www.lotztrio.com

www.bratislavamozartfestival.sk

 

Vstupné: 10€ / zľava 8€  študenti, seniori (65+), ZŤP, ZŤP-S

 


Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top