NBS TRIO a Dáša Libiaková

NBS TRIO a Dáša Libiaková

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

NBS TRIO a Dáša Libiaková

 

Klaudius Kováč – klavír

Róbert Ragan – kontrabas

Peter Solárik – bicie

Dáša Libiaková - spev

Jedno z najznámejších a súčasne najtrvácnejších súčasných jazzových zoskupení na Slovensku. Svojím prejavom sa jasne hlási k odkazu velikánov jazzovej histórie. Výrazný muzikantský potenciál členov tria im umožňuje prijímať vplyvy vážnej hudby, etnického folklóru ako aj moderného jazzu, ktoré ich vo veľkej miere ovplyvňujú tak pri tvorbe vlastných kompozícií, ako aj pri aranžovaní a interpretácii už jestvujúcich skladieb a štandardov. V roku 1999 sa skupina stala laureátom festivalu Jazzové Vianoce v Bratislave, kde získala ocenenie za sólové výkony a veľmi rýchlo sa stala stálou súčasťou jazzového diania doma i v zahraničí. NBS TRIO nahralo 3 profilové albumy (SOUL  STATION – 2003, Stano Palúch & Nothing but Swing Trio – 2004, NBS TRIO plays Komeda - 2010), ktoré sa stretli s veľmi priaznivým ohlasom doma aj v zahraničí. V roku  2002 trio veľkou mierou interpretačne aj aranžérsky participovalo na profilovom CD speváčky Dáši Libiakovej „To nič... , ktorá sa venujte viacerým hudobným žánrom. Organizuje kultúrne a hudobné podujatia, predovšetkým spevácku súťaž pre deti od 8 do 16 rokov – Piešťanský slávik a prvý ženský medzinárodný jazzový festival JAZZDIVAS.

Ako trio, ale aj jednotlivo, sa jeho členovia podieľali na rade významných nahrávok a projektov na slovenskej jazzovej scéne a sú súčasťou viacerých ďalších známych jazzových zoskupení. Skupina vystúpila na mnohých festivaloch  v Európe a v USA, nahrávala pre českú televíziu aj rakúske ORF. NBS TRIO uskutočnilo niekoľko veľmi úspešných medzinárodných turné s legendárnym svetovým saxofonistom Scottom Hamiltonom a pravidelne spolupracuje so špičkovými domácimi a zahraničnými hudobníkmi  (Janusz Muniak – sax (PL), Piotr Baron – sax (PL), Gábor Winand (HU), Matúš Jakabčic – g (SK), Tomasz Grzegorski – sax (PL), Juraj Bartoš – tr (SK), Radovan Tariška – altsax (SK), Milo Suchomel – sax (SK), Paul Towndrow – sax (Škótsko). Spolu s členmi Pacora Tria tvoria Kováč, Ragan a Solárik známe etnojazzové zoskupenie zvané Bashavel, ktorého debutový album Hoorhay získal Cenu Rádiohlavy 2017 za najlepší jazzový album roka.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture NBS TRIO a Dáša Libiaková
picture NBS TRIO a Dáša Libiaková
Top