Naprieč dvom storočiam - klávesová hudba 16. a 17.

Centrum starej hudby – Schola
Naprieč dvom storočiam - klávesová hudba 16. a 17.

Dátum: 22. mája 2019
Miesto: Koncertná sieň DVORANA HTF VŠMU Bratislava 1 - Staré Mesto

Vstupenky

Streda
22
Máj 2019
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Naprieč dvom storočiam - klávesová hudba 16. a 17.
Koncertná sieň DVORANA HTF VŠMU

Bratislava 1 - Staré Mesto

Popis podujatia

Koncert

Streda 22. máj 2019 • 19.00 • Dvorana HTF VŠMU Zochova ul., Bratislava

Naprieč dvom storočiam – klávesová hudba 16. a 17. storočia

Frescobaldi, Byrd, Ritter, J. S. Bach, F. Couperin, C. Ph. E. Bach, L. Koželuh, J. Haydn

Aapo Häkkinen čembalo, kladivkový klavír

 

Dve storočia hudby pre klávesové nástroje predstaví na unikátnom recitáli vo Dvorane VŠMU vynikajúci fínsky čembalista, hráč na kladivkovom klavíri, organista, dirigent a umelecký vedúci známeho Helsinského barokového orchestra Aapo Häkkinen. V prvej polovici koncertu zaznejú diela pre čembalo od barokových majstrov Girolama Frescobaldiho, Williama Byrda, Christianna Rittera, Johanna Sebastiana Bacha a Françoisa Couperina, druhá, so skladbami Carla Philippa Emanuela Bacha, Leopolda Koželuha a Josepha Haydna, bude venovaná premenám klávesovej hudby v 18. storočí a kladivkovému klavíru. Podujatie organizuje Centrum starej hudby ako súčasť projektu Schola 2019. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia, na jeho realizácii finančne participuje aj Bratislavský samosprávny kraj.   

 

 

Aapo Häkkinen (čembalo, kladivkový klavír) začal hudobné štúdiá ako zborista v helsinskej katedrále, hre na čembale sa začal venovať ako 13-ročný. Študoval na Sibeliovej akadémii, na na Sweelinckovom konzervatóriu v Amsterdame (Bob van Asperen), u Pierra Hantaïa v Paríži, medzi jeho mentorov patril tiež legendárny Gustav Leonhardt. Po získaní diplomu v roku 1998 sa stal držiteľom 2. ceny a ceny VRT na Čembalovej súťaži v Bruggách. V roku 1997 získal špeciálnu hudobnú cenu Severonemeckého rozhlasu za interpretáciu talianskej hudby. A. Häkkinen pôsobí ako sólista a dirigent na najvýznamnejších koncertných pódiách a hudobných festivaloch takmer vo všetkých európskych krajinách – v Turecku, Izraeli, Japonsku, Kórei, Vietname, USA, Brazílii a Mexiku. Opakovane spolupracoval so súborom Musica aeterna v Bratislave. Nahrával pre vydavateľstvá Aeolus, Alba, Avie, Cantus, Deux-Elles, Naxos a Ondine. Je pravidelným hosťom rozhlasu a televízie. Vystupuje aj ako organista a hráč na kladivkovom klavíri. Vyučuje na Sibeliovej akadémii, vedie majstrovské kurzy v Európe i zámorí. Od roku 2003 je umeleckým riaditeľom Helsinského barokového orchestra.

Zľavy: ZŤP, seniori 3,- eur, Študenti a pedagógovia zdarmaTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Top