Ozveny svetových festivalov: SMOLNÝ PICH ANEB PITO

Ozveny svetových festivalov: SMOLNÝ PICH ANEB PITO

Dátum: 12. júna 2021
Miesto: DK Zrkadlový háj, Bratislava
Adresa: Rovniankova 3, Bratislava

Vstupenky

Sobota
12
Jún 2021
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Ozveny svetových festivalov: SMOLNÝ PICH ANEB PITO
DK Zrkadlový háj

Bratislava

Popis podujatia

r. R. Jude, Rumunsko / Chorvátsko / ČR / Luxembursko, 2021, MN, 106 min.

Video sa stáva virálnym. Je na ňom vidieť sex medzi mužom a ženou v rúškach. Žena je napriek maskovaniu identifikovaná. Škoda len, že je učiteľka a mala byť vzorom. A to navyše v (postsocialistickej, ale v konečnom dôsledku akejkoľvek) spoločnosti, ktorá sa čoskoro stratí v zdanlivo zjednocujúcom blahosklonnom nadhľade diskurzu sociálnych sietí, pseudo-politickom vševedení, pokryteckom šovinizme a groteskných konšpiračných teóriách. Každý má svoj názor. Z diskusie sa stal tribunál - o konsenzuálnom sexe, pornografii a ďalších.

Radu Jude, vždy pripravený na inovatívne filmové experimenty, vytvoril z tejto konštelácie inteligentný satirický triptych s nonšalantne presnou kamerou a manickým humorom v strese každodenného života v uliciach Bukurešti. Prvá časť predstavuje, ako môže vyzerať súčasná kinematografia na hranici fikcie a dokumentu. Druhá časť je nekonvenčnou sériou lakonických, statických obrázkov, ktoré predstavujú encyklopédiu symbolov našej doby. Veľké, aj keď otvorené finále filmu zase predstavuje diskusiu v škole, pri ktorej sa postupne vynára rozsudok nad hlavnou hrdinkou.

Zlatý medveď z Berlinale 2021

 


 

Artkino za zrkadlom

  12.06.2021 | 20:00 - 21:45

  Film

 5 €Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top