PREßBURGER KLEZMER BAND (SK) & BALOGHOVCI (SK)

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK) & BALOGHOVCI (SK)

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 5.12.2015 o 20:00 hod., Tabačka Kulturfabrik (Veľká sála), Gorkého 2, Košice

Cena/Price: 4 Eur predpredaj/ 6 Eur na mieste

Popis/Description: 
Skupina PREßBURGER KLEZMER BAND aktuálne pripravila unikátny hudobno – tanečný multikultúrny projekt pod názvom SEVER!/NORTH!, ktorý predstavuje fúziu folklóru menšín žijúcich na severnom Slovensku pokračujúc smerom na sever do Poľska, Bieloruska, Ruska až do Baltu s klezmerom (ľudovou hudbou východoeurópskych Židov).

Projekt nadväzuje na predchádzajúce mimoriadne úspešné projekty VÝCHOD!/EAST! a JUH!/SOUTH! z predošlých rokov, ktoré obdobne spojili klezmer s folklórom minorít východného a južného Slovenska. V sólistických tanečných úlohách sa predstaví člen známeho tanečného zoskupenia CREDANCE – Filip Takáč a sólistka na Slovensku najznámejších folklórnych súborov LÚČNICA a IFJÚ SZÍVEK - Linda Luptáková. Na projekte sa čo do hudobného spracovania podieľal známy slovenský skladateľ a spracovateľ folklóru Peter Jantošciak a členovia PREßBURGER KLEZMER BAND-u, ktorým sa podarilo hudobne spracovať v celosvetovom meradle ako prvým „stratenú“ klezmerovú hudbu zo Slovenska.


Zľavy a vstupenky pre deti/Discounts, and tickets for children: Bez zľavy.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

picture PREßBURGER KLEZMER BAND (SK) & BALOGHOVCI (SK)
Top