PaCoRa Trio

Blue Note
PaCoRa Trio

Dátum: 3. októbra. 2009 - 1. februára. 2019
Miesto: Synagóga, Stupava, Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto n/V Nové Mesto nad Váhom

Vstupenky

Sobota
3
Okt 2009
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Pacora trio
Piatok
1
Feb 2019
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
PaCoRa Trio

Popis podujatia

PaCoRa Trio sa skladá z troch skúsených muzikantov – huslista Stanislav Palúch, cimbalista Marcel Comendant a kontrabasista Róbert Ragan. Hudba tria je postavená na prelínaní jazzu a folklóru. Ich repertoár zahŕňa originálne aranžmány jazzových standardov a ich vlastné kompozície. Stanislav Palúch (*1977, Čadca) huslista, ktorý vyrastal na slovenskom folklóre, ale neskôr začal hrávať aj jazz. Nahral približne 40 albumov ako štúdiový hudobník a preslávili ho jeho vystúpenia na rôznych lokálnych jazzových, folklórnych festivaloch, ako aj festivaloch klasickej hudby. Komponuje a aranžuje hudbu nielen pre PaCoRa Trio, ale pre viaceré miestne kapely a ansámble.

Marcel Comendant (*1980, Chisinau) je moldavský hudobník, cimbalista, ktorý študoval v Chisinau a Banskej Bystrici. Vyhral množstvo medzinárodných hudobných súťaží a hral na mnohých festivaloch.

Róbert Ragan (*1963, Banská Bystrica) je kontrabasista a učiteľ. Je stály člen Orchestra Štátnej Opery v Banskej Bystrici, hrá nielen klasickú hudbu, ale tiež jazz (kapely – Swing Q, Nothing but Swing Trio) a spolupracuje s mnohými špičkovými jazzovými hudobníkmi z mnohých krajín.

Títo traja členovia PaCoRa Trio nahrali prvé CD Pacora Trio v roku 2005. Krátko na to CD získalo pozitívny ohlas doma aj v zahraničí (4-hviezdičkový rating v prestížnom BBC Music Magazine – jún 2006). Pacora Trio vystupujú na významných jazzových ako aj world music pódiách v zahraničí (Česká Republika, Rakúsko, Veľká Británia, Nemecko, Taliansko, Grécko, Poľsko, Dánsko) a nahrali niekoľko nahrávok pre Českú a Slovenskú televíziu a rádio, Rakúske ORF Rádio ako aj pre film. Druhé CD nazvané Fugit Hora vyšlo v roku 2012. Zatiaľ čo prvý album je viac jazzový s folklórnym feelingom (podobajúci sa štýlu Djanga Reindharda s použitím cimbalu namiesto gitary), druhý naopak, je viac zameraný na slovenské a moldavské folklórne korene s jemným nádychom jazzu.

Vstupné/Entry: 8,00 EUR
Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č. 0902 608 912

 Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Galéria

Na mape

Odporúčané

Top