Peter Lipa a AMC trio - ENCORE live Prešov

Peter Lipa a AMC trio - ENCORE live Prešov

Dátum:
Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Dátum/Date: 27.03.2017 o 20.00 h
Miesto konania/Place of event: ENCORE the club, Sabinovská 1, PREŠOV

Popis/Description: 

Prvý jazzový večer s Petrom Lipom a AMC triom v ENCORE live

Petra Lipa
 - slovenský JAZZ & BLUES GURU zavíta spolu s hosťom AMC trio do nášho ENCORE / ENCORE live a predstavia svoje majstrovské umenie. Zaručujeme dokonalý umelecký zážitok nie len pre vyznávačov jazzovej hudby.

Peter Lipa je najvýznamnejšou osobnosťou slovenského jazzu, spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi.
Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či BobbyMcFerrin. Spontánne improvizačný typ.

AMC trio je slovenské klavírne trio... Hoci, pravdupovediac, z vyššie uvedeného platí najviac, že je slovenské, menej, že je klavírne a veľmi často neplatí ani to trio. V každom prípade však platí, že ide o zoskupenie troch hudobníkov medzinárodného formátu s dobrými kontaktmi na svetovej jazzovej scéne. Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael Patches Stewart a mnohí ďalší si radi podávajú ruky s členmi AMC Tria, či už ako hostia na ich koncertoch, alebo spoluhráči v štúdiu. Toto zoskupenie, ktoré si budovalo svoj hudobný základ v mainstreamovom jazze, je na scéne už neuveriteľných dvadsať rokov. Tvoria ho klavirista Peter Adamkovič, kontrabasista Martin Marinčák a bubeník Stanislav Cvanciger. Hosťom večera bude na gitare Samuel Marinčák.

Vstupné/Entry: 8€ (10€ na mieste) 

Kapacita predstavenia obmedzená!
Prístup aj pre vozičkárov. 

Zľavy/Discounts: bez nároku na zľavy/without any discounts.

Vstupenky budú v predaji aj priamo v ENCORE lounge bar & poker - kaviareň alebo na mieste v deň koncertu.
Možnosť rezervácie exkluzívneho sedenia na tel.č. 0908 400 200 

Upozornenie:
Pri rezervovaní exkluzívneho sedenia je potrebné mať lístok už zakúpený, pretože kapacita sedenia je obmedzená.
Pri rezervovanom exkluzívnom sedení prosím o usadenie sa na rezervovanom mieste o 19:30, t. j. 30 minút pred začatím koncertu.

Galéria

picture Peter Lipa a AMC trio - ENCORE live Prešov
picture Peter Lipa a AMC trio - ENCORE live Prešov
picture Peter Lipa a AMC trio - ENCORE live Prešov
Top