Piotr Wylezol Trio

Piotr Wylezol Trio

Dátum: 1. februára 2020
Miesto: Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto n/V Nové Mesto nad Váhom

Vstupenky

Sobota
1
Feb 2020
20:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Piotr Wylezol Trio

Popis podujatia

Dátum/Date: 1.2.2020 o 20:00 h.
Miesto konania/Place of event: 
Blue Note, J. Hašku 18, Nové Mesto nad Váhom

Pripravili sme pre Vás skvelý jazzový večer, dva koncerty skvelých jazzových zoskupení :

JazzQ a Martin Kratochvíl
Jazz Q je jazz rocková a art rocková skupina spojená především se jménem svého hlavního spoluzakladatele klávesisty a skladatele Martina Kratochvíla. Druhým velmi známým zakladatelem této skupiny byl v roce 1964, kdy skupina vznikla, známý jazzový hudebník Jiří Stivín. Do širšího povědomí hudbymilovné veřejnosti se skupina dostala až počátkem 70. let 20. století. Bylo to v době kdy skupina vydala společně s Blue Effectem Radima Hladíka své první album Coniunctio a také poté co ji definitivně opustil Jiří Stivín. V té době Martin Kratochvíl díky svému studijnímu pobytu ve Spojených státech (Berklee College of Music v Bostonu) a pod vlivem tehdejších zahraničních britských vzorů nasměroval skupinu k tehdy velmi progresivní elektrofonické verzi art-rocku a jazz-rocku. Jednalo se o elektrofonickou hudbu s pevnou rytmickou strukturou, která se počátkem 70. let v době právě probíhající normalizace stala průkopnickým počinem a jedním ze symbolů tehdejší hudební avantgardy. Vlivem normalizace, jež vůbec nepřála (v očích normalizátorů) socialismu škodlivému rokenrolu a bigbeatu, se tak paradoxně stal jazz-rock a art-rock symbolem tehdejší české moderní hudební progrese a avantgardy. /Wikipedia/
Viac :
https://www.facebook.com/MartinKratochvil.JazzQ/
http://www.martinkratochvil.com/novinky/

Piotr Wyleżoł
je absolventom Hudobnej akadémie v Katoviciach na katedre jazzovej a svetelnej hudby v klavírnej triede Wojciecha Niedziela. Od roku 2007 vedie jazzovú klavírnu akadémiu na Hudobnej akadémii v Krakove a od roku 2011 je doktorom umenia.
Od začiatku svojej umeleckej činnosti bol vodcom svojho vlastného tria. V kategórii Jazz Album roka bol nominovaný na cenu Fryderyk 2010.
Počas doterajšej kariéry spolupracoval s Billy Hartom, Edd Schuller, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jaroslaw Śmietana, Tomasz Stanko, John Ptaszyn Wroblewski, Grzegorz Nagórskim Andrzej cudzích Adam Pierończyk John Purcell, Urszula Dudziak, Ewa Béma, Steve Logan, Janis Siegel. Od roku 2005 spolupracoval s Nigelom Kennedym, ktorý sa zúčastnil na svojich pôvodných projektoch, ako aj koncertov vážnej hudby, vrátane ako cembalista v repertoári J.S. Bach alebo A. Vivaldi.
Zostava:
Piotr Wyleżoł Trio "My Polish Heart" (P. Wyleżoł)
Piotr Wyleżoł - piano
Michał Barański - bass
Łukasz Żyta - drums
Viac :
https://www.piotrwylezol.com/
https://www.facebook.com/events/1084132348384633

Rezervácie: info@bluenote.sk alebo na tel.č.0902 608 912Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top