SĽUK - 70 rokov

SĽUK - 70 rokov

Dátum: 16. júna. 2019
Miesto: Amfiteáter Zemplínska Šírava Vinné

Vstupenky

Nedeľa
16
Jún 2019
17:00
SĽUK - 70 rokov

Popis podujatia

SĽUK - 70 rokov - GALAPROGRAM
Srdečne Vás pozývame na jedinečné predstavenie s výnimočnými hosťami, ktoré je venované tvorbe SĽUK-u.

Predstavenie vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia.

SĽUK predstavuje pestrú a variabilnú mozaiku ľudových tancov a piesní z rozmanitej umeleckej tvorby v podaní profesionálneho tanečného súboru, ľudovej hudby a ženskej speváckej skupiny.

Hudobno-tanečné a spevácke čísla ponúkajú divákom nezabudnuteľný umelecký zážitok.

SĽUK: Slovenský ľudový umelecký kolektív je profesionálne umelecké teleso pôsobiace v oblasti umeleckého spracovania a interpretácie tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku už od roku 1949. Jeho tvorba vychádza z autentických podôb slovenského ľudového umenia, ktoré spracováva do umelecky vysoko kvalitných a divácky úspešných programov.

Počas 70-ročnej histórie so SĽUK–om spolupracovalo mnoho výrazných umeleckých osobností – choreografov, výtvarníkov, skladateľov a profesionálnych interpretov.
Hudobný profil telesa najviac ovplyvnil Alexander Moyzes, Ján Cikker, Eugen Suchoň, Tibor Andrašovan, Svetozár Stračina a ďalší. Ako choreograf a umelecký šéf SĽUK–u dlhodobo a výrazne formoval Juraj Kubánka. Medzi nezabudnuteľných interpretov, ktorí pôsobili v SĽUK–u, patria Heda Melicherová, bratiaŠevčíkovci, bratia Antalíkovci, Rinaldo Oláh, Ján Berky a mnohí ďalší.

Tešíme sa na Vás :-)

Deti do výšky 100 cm majú v doprovode dospelej platiacej osoby vstup ZDARMA!

Galéria

picture SĽUK - 70 rokov
picture SĽUK - 70 rokov

Na mape

Top