Slovenská filharmónia Markus Poschner, dirigent

57. ročník Bratislavských hudobných slávností
Slovenská filharmónia Markus Poschner, dirigent

Miesto:

Vstupenky

Popis podujatia

Nedeľa  2.10. o 19.30 h    Koncertná sieň Slovenskej filharmónie

 

Slovenská filharmónia

Markus Poschner, dirigent

 

Slovenská filharmónia

Markus Poschner    dirigent
Radek Baborák   lesný roh

 

Ludwig van Beethoven     Egmont, predohra, op. 84
Richard Strauss    Koncert pre lesný roh a orchester č. 2 Es dur
Johannes Brahms     Symfónia č. 4 e mol, op. 98

 

Program ďalšieho koncertu nášho prvého filharmonického orchestra naštuduje nemecký dirigent Markus Poschner, súčasný umelecký šéf Brucknerovho orchestra v Linzi. Markus Poschner si získal renomé predovšetkým ako autentický interpret diel nemeckého klasicizmu a vrcholného romantizmu (nedávno slávil triumf na tohoročných Bayreuthských hudobných slávnostiach svojou kreáciou Wagnerovej opery Tristan a Isolda), preto aj program jeho premiérového vystúpenia v Bratislave je dramaturgicky zameraný na túto oblasť.

Beethovenova predohra Egmont zo scénickej hudby k slávnej Goetheho dráme o hrdinskom flámskom šľachticovi, ktorý v 16. storočí viedol ozbrojený boj proti španielskym dobyvateľom, prináša hudbu plnú melodiky a vášnivého dramatizmu. Symfóniou č. 4 e mol, op. 98 z roku 1885, jedného z najznámejších diel viedenského majstra, zasa vrcholí orchestrálna tvorba Johannesa Brahmsa. Koncerty pre lesný roh sú v porovnaní s inými sólovými nástrojmi uvádzané zriedka. Vyžadujú totiž muzikalitu, majstrovstvo, ale i veľké hudobné srdce, také, aké má fenomenálny český umelec Radek Baborák. Ten sa ako sólista predstaví v náročnom druhom koncerte Richarda Straussa.

 

Zmena programu a účinkujúcich vyhradená.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Top