St.Peterburg Ballet–Spiaca krásavica

St.Peterburg Ballet–Spiaca krásavica

Dátum: 14. novembra. 2012
Miesto: STEEL ARÉNA Košice

Vstupenky

Streda
14
Nov 2012
19:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
St.Peterburg Ballet–Spiaca krásavica

Popis podujatia

Dátum a miesto konania/Date and place of event: 
14.11.2012 o 19:00 hod., Steel Aréna, Košice
Cena/Price: od 14,90 Eur

Popis/Description:
St. Petersburg Ballet Theatre
- pýcha ruského baletu prichádza do Košíc s jedným z najkrajších baletných predstavení, Spiaca krásavica. Od svojho založenia v roku 1994 sa už skupina predstavila na všetkých kontinentoch sveta. Pre obrovský úspech sa pravidelne vracajú nielen do európskych krajín, ale aj USA, Brazílie, Japonska, Číny, Austrálie, Južnej Kórei a na Nový Zéland. Repertoár súboru zahŕňa všetky svetoznáme baletné diela, ako sú: Labutie jazero, Luskáčik, Spiaca krásavica, Giselle, Don Quixote a mnoho ďalších.  Väčšina zo šesťdesiatich členov skupiny absolvovala prestížnu Vaganova Ballet Academy v Petrohrade. Niektorí z nich sú obzvlášť nadaní, vrátane svetoznámej prima baleríny Iriny Kolesnikovej. Tá je doslova miláčikom svetových médií, dokonca uznávané publikácie Times, Independent, či Daily Telegraph sa pri recenziách nebránia výrazom ako „prvotriedna balerína“, „skutočná hviezda“ a „ozajstná Diva“. Irina Kolesnikova s mladým nadaným kolektívom St. Petersburg Ballet Theatre je zárukou jedinečného kultúrneho zážitku.
Spiaca krásavica je romantickým príbehom o princeznej Aurore, ktorú sudička zakliala na sto rokov spánku. Vyslobodiť ju môže len kráľov syn bozkom z čistej lásky. Originálny scenár napísal Ivan Vsevolozhsky na námet rovnomenného príbehu. Choreografom pôvodnej produkcie bol Marius Petipa. S hudbou Pjotra Iljiča Čajkovskeho je Spiaca krásavica jedným z najznámejších a najkrajších baletných diel všetkých čias.


Informácie pre vozičkárovTicketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top