Svetlom napísané - profilový program FS Borievka

Svetlom napísané - profilový program FS Borievka

Dátum: 18. novembra 2018
Miesto: Divadlo Grand, Košice

Vstupenky

Nedeľa
18
Nov 2018
18:00

ODOHRANÉ

Predstavenie už bolo odohrané
Svetlom napísané - profilový program FS Borievka
Divadlo Grand

Košice

Popis podujatia

FS Borievka, finalista súťaže Zem spieva, s profilovým programom SVETLOM NAPÍSANÉ


Unikátna rekapitulácia 100 rokov folklóru
na východnom Slovensku
1918 - 2018

Po úspechu na svetovej súťaži v Južnej Kóreii prichádza Folklórny súbor Borievka, finalista TV súťaže Zem spieva, s oceneným programom aj do Košíc a Rožňavy. Unikátnu rekapituláciu posledných 100 rokov folklóru na východnom Slovensku predstaví v nedeľu 18. novembra v Košiciach a v piatok 23. novembra v Rožňave.
A prečo opätovné precítenie hudby, spevu a tancov z rokov 1918 – 2018 má názov SVETLOM NAPÍSANÉ? Inšpiráciou pre tvorcov sa totiž stalo grécke slovo φωτογραφία / fotografia = svetlom písané. Náš život, skutky, spomienky, máme v tele uložené cez pocity v zmysloch, teda aj vizuálne. Fotografia je vynálezom pomáhajúcim preniesť sa do čias ďaleko minulých. Bola prvým zachytením zážitku a predchádzala filmu.
Významné udalosti, ktoré výrazne ovplyvnili život na našom území, sú v predstavení SVETLOM NAPÍSANÉ prezentované jedinečným prepojením tanca, hudby a spevu s premietanými autentickými filmovými ukážkami a fotografiami ako aj svetelnými a zvukovými efektmi.Ticketportal je garancia pravosti vstupeniek

Na stránkach spoločnosti Ticketportal si kupujete vždy originálne vstupenky na dané podujatie.

Spoločnosť Ticketportal nezaručuje pravosť vstupeniek zakúpených na sekundárnych portáloch predaja (napr. Viagogo), nemá s nimi nič spoločné a ani tento spôsob predaja nepodporuje.

Na mape

Top