Ťapákovci

Ťapákovci

Dátum: 2. - 30. apríla 2019
Miesto: Topoľčany, Liptovský Mikuláš, Bratislava, Prievidza, Zlaté Moravce, Nitra

Vstupenky

Utorok
2
Apr 2019
19:00

ŽIADNE VOĽNÉ VSTUPENKY

V sieti Ticketportal vypredané ( možnosť uvolnenia nevyzdvihnutých rezervácií )
Ťapákovci
Streda
3
Apr 2019
19:00
Ťapákovci
Dom kultúry Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš

Štvrtok
25
Apr 2019
19:00
Ťapákovci
Piatok
26
Apr 2019
16:30
Ťapákovci
Piatok
26
Apr 2019
19:00
Ťapákovci

Popis podujatia

"Vstávaj, ideme spať!" - nezabudnuteľná a tak charakteristická veta z tragikomického príbehu slovenskej rodiny Ťapákovcov zo začiatku 20.storočia. Svojim lenivým, ľahostajným a nezmyselným spôsobom myslenia a konania nám Ťapákovci ukazujú, že za vyše sto rokov sa toho vlastne až tak veľa nezmenilo. Naša spoločnosť síce technologicky postupuje míľovými krokmi vpred, ale pohľad na svet, prístup k riešeniu životne dôležitých problémov a vzorce ľudského správania zostávajú v mnohom stále rovnaké.
"Ťapákovci" patria k vrcholným dielam slovenskej dramatickej tvorby, v ktorom nám štipľavým a zatuchnutým humorom Timrava rozpráva o živote v jednej dedinskej izbe.

Autor: Božena Slančíková Timrava
Scenár: Ondrej Šulaj
Hudba: Norbert Vizvári
Scéna: Viktor Vincze st. a kol.
Kostýmy: Roman Hatala, Martina Bučková
Dramatizácia a réžia: Viktor Vincze st.

Dĺžka predstavenia 80 minút.

Vstupenky pre ZŤP vozíčkarov si môžete rezervovať na maily startagencysk@gmail.com

*Produkcia si vyhradzuje právo na zmenu obsadenia v prípade choroby!

Viac informácií

ŤAPÁKOVCI OBSADENIE JAR 2019

7.2. štvrtok 19:00 – KOŠICE (Historická radnica)
PAĽO – Marek Majeský
ĎURO – Erik Peťovský
ZMIJA – Danica Jurčová
IĽA – Andrea Karnasová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný


8.2. piatok 19:00 – BREZNO (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
IĽA – Andrea Karnasová
ČAKAJ – Majo Labuda ml.
ĎURO – Erik Peťovský
ZMIJA – Ľudmila Iványiová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO - Rado Konečný


10.3. nedeľa 19:00 – RIMAVSKÁ SOBOTA (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
IĽA – Andrea Karnasová
ČAKAJ – Majo Labuda ml.
ĎURO – Erik Peťovský
ZMIJA – Zuzana Nováková
ZUZA – Veronika Mondočková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová / Dorka Sklenáriková
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze


11.3. pondelok 19:00 – POPRAD (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
ĎURO – Erik Peťovský
IĽA – Jana Feketeová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný


2.4. utorok 19:00 – TOPOĽČANY (Spoločenský dom)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
IĽA – Jana Feketeová
ZUZA – Veronika Mondočková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
ĎURO – Kristián Zsille
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze


3.4. streda 19:00 – LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
ĎURO – Erik Peťovský
IĽA – Andrea Karnasová
ZMIJA – Ľudmila Iványiová
ZUZA – Veronika Mondočková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný


25.4. štvrtok 19:00 – BRATISLAVA (DK Zrkadlový Háj)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
IĽA – Andrea Karnasová
ĎURO – Erik Peťovský
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze


26.4. piatok 19:00 – PRIEVIDZA (Dom kultúry)
PAĽO – Marek Majeský
IĽA – Andrea Karnasová
ČAKAJ – Majo Labuda
ZMIJA – Ľudmila Iványiová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Zuzana Nováková
ĎURO – Kristián Zsille
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze


27.4. sobota 19:00 – ZLATÉ MORAVCE (MSKŠ)
PAĽO – Marek Majeský
ČAKAJ – Majo Labuda ml.
ZMIJA – Zuzana Nováková
IĽA – Jana Feketeová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová
ĎURO – Kristián Zsille
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Rado Konečný


30.4. utorok 19:00 – NITRA (Staré divadlo Karola Spišáka)
PAĽO – Marek Majeský
ZMIJA – Danica Jurčová
ĎURO – Erik Peťovský
IĽA – Andrea Karnasová
ZUZA – Martina Bučková
HAGARCOVKA – Klaudia Belicová
FUZÁČKA – Ľudmila Iványiová / Zuzana Nováková
ČAKAJ – Viktor Vincze st.
FUZÁK – Roman Hatala
MIŠO – Tomáš Vincze

Na mape

Top